background

Fabryka kosmetyków samochodowych z zabezpieczeniami od CORONA Serwis

Kolejny producent zdecydował się na nasze zabezpieczenia. Jednym z wykorzystanych rozwiązań jest system uziemienia oraz detekcji gazu.

Opublikowano
system_fabryka

W obliczu rosnących wymagań dotyczących bezpieczeństwa i efektywności w przemyśle jeden z producentów kosmetyków samochodowych zgłosił się do nas z zadaniem podniesienia standardów bezpieczeństwa produkcji w jego nowo powstałej fabryce. Nasi eksperci dobrali, dostarczyli i zamontowali system kontroli uziemienia i detektor gazu w jednym z kluczowych obszarów produkcji.

Urządzenia, które dostarczyliśmy to wysokiej klasy zabezpieczenia, stanowiące już standard w podnoszeniu jakości bezpieczeństwa w zakładach przemysłowych.

System Kontroli Uziemienia EKX-4 2P

Wybrany dla tego projektu system EKX-4 2P stanowił kluczowy element w zapewnieniu bezpiecznego procesu załadunku zbiorników IBC cieczami łatwopalnymi. Dlatego głównym zadaniem systemu jest odprowadzanie ładunków elektrostatycznych, co ma fundamentalne znaczenie w zapobieganiu potencjalnym wybuchom i pożarom. System ten, dzięki wyposażeniu w bezpotencjałowe wyjścia da możliwość wyłączenia pompy transportującej w sytuacji wykrycia braku prawidłowego uziemienia. Dzięki temu poziom bezpieczeństwa całej operacji jest znacznie wyższy.

System EKX-4 2-POLE przeznaczony jest dla mieszalników, mikserów, układów pompowych, zbiorników IBC, metalowych beczek oraz innych urządzeń technologicznych. Urządzenie mierzy oraz monitoruje. Jednostka monitorująca posiada odpowiednie styki. Dlatego, w sytuacji braku uziemienia, zatrzymują one proces technologiczny (silnik lub pompa się wyłączają) oraz uruchamiają sygnalizator świetlno-dźwiękowy.

Do największych zalet systemy EKX-4 2-POLE należą m.in.:
– Zgodność z europejskimi normami
– Inteligentna ochrona przeciwwybuchowa
– Możliwość konfiguracji w zależności od zastosowania
– Szybka instalacja, łatwe uruchomienie i komfort użytkowania
– Dobrze widoczna lampka sygnalizacyjna

Detekcja niebezpiecznych gazów

Drugim kluczowym elementem naszej realizacji było wdrożenie systemu monitorującego stężenie niebezpiecznych gazów w powietrzu. W momencie przekroczenia zaprogramowanych wartości, system będzie informował operatora o zagrożeniu za pomocą sygnalizacji świetlnej i dźwiękowej. Ponadto główna centrala sterująca uruchomi dodatkową wentylacje awaryjną.

Realizacja całego projektu pokazuje, jak zaawansowane technologie mogą przyczyniać się do zwiększenia bezpieczeństwa i efektywności w nowoczesnych zakładach produkcyjnych. Dzięki systemowi EKX-4 2P oraz zaawansowanemu systemowi detekcji gazów, zapewniliśmy producentowi nowoczesne rozwiązania. Urządzenia te nie tylko spełniają wszystkie wymogi prawne, ale również wyznaczają wysokie standardy w branży.


Grupy produktowe powiązane z tematem wpisu: