background

Panele dekompresyjne

Panele dekompresyjne nazywane także klapami przeciwwybuchowymi czy płytami bezpieczeństwa to najprostsza forma zabezpieczenia przed wybuchem urządzeń pracujących na instalacjach przemysłowych.

Ich zadaniem jest, w razie konieczności, uwolnienie płomieni i ciśnienia powstałych w instalacji do otoczenia.

Dyrektywa NIS2 – czy Twoja firma jest przygotowana?

Obecnie jesteśmy coraz bardziej zależni od rozwoju nowoczesnej technologii i możliwości jakie daje rozbudowany system informatyczny. Jednak wraz z wykorzystaniem jego wszechstronności i potencjału znacząco zwiększa się zagrożenie cyberprzestępczością. I to nie tylko na skalę krajową, ale całej Unii Europejskiej. W związku z tym, w zeszłym roku weszła w życie unijna dyrektywa NIS2. Dokument wprowadza szereg środków prawnych mających na celu zwiększenie ogólnego poziomu cyberbezpieczeństwa w UE. Kogo nowy akt prawny dotyczy?

Czytaj dalej…

Klapy przeciwwybuchowe | Płyty bezpieczeństwa | Panele dekompresyjne

Klapy przeciwwybuchowe zwane również panelami dekompresyjnymi lub płytami bezpieczeństwa to urządzenia zabezpieczające stosowane w zakładach przemysłowych w celu obniżenia ciśnienia w przypadku wybuchu wewnętrznego. Są one instalowane na urządzeniach takich jak zbiorniki magazynowe czy zbiorniki procesowe. Panele są zaprojektowane tak, aby pękły przy wcześniej określonym ciśnieniu, uwalniając bezpiecznie energię wybuchu do atmosfery i zmniejszając ryzyko uszkodzenia otaczających urządzeń. Panele są zazwyczaj wykonane z metalu lub innych trwałych materiałów i są testowane pod kątem spełnienia standardów przemysłowych w zakresie wytrzymałości i niezawodności.

Do głównych zalet klap przeciwwybuchowych należy ich niezawodność oraz niskie koszty zakupu i eksploatacji w porównaniu z innymi systemami zabezpieczeń.

działanie klapy przeciwwybuchowej

CORONA posiada w swojej ofercie bogaty wybór membran przeciwwybuchowych FIKE, dedykowanych dla wszystkich gałęzi przemysłu (również dla przemysłu spożywczego, dla którego posiadamy gamę produktów spełniających wysokie wymagania sanitarno – higieniczne, a ich unikalna konstrukcja pozwala na przystosowanie do procesów CIP i SIP).