background

Pierwszy na świecie smartfon do stref Ex w technologii 5G już dostępny!

W ofercie CORONA Serwis dostępny jest nowoczesny smartfon do stref Ex w technologii 5G. Jak poprawia bezpieczeństwo komunikacji w przemyśle?

smartfon iskrobezpieczny 5G

Wraz z nieustannym rozwojem i coraz większym zasięgiem sieci 5G, stale rośnie liczba smartfonów i telefonów dostosowanych do korzystania z tej technologii. Również producenci urządzeń mobilnych zaprojektowanych do pracy w strefach zagrożenia wybuchem widzą potrzebę rozwoju w tym kierunku. Dlatego na rynku pojawił się pierwszy smartfon do stref Ex obsługujący technologię 5G. Urządzenie dostępne jest także w ofercie CORONA Serwis.

Nowy rok w CORONA Serwis rozpoczął się z przytupem. Do ciągle poszerzającej się oferty dołączył właśnie pierwszy na świecie model przeciwwybuchowego smartfonu obsługującego technologię 5G. IS540.1. o którym mowa posiada dopuszczenie do pracy w strefach 1/21 na podstawie certyfikatów ATEX i IECEx.

Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w ekspresowym tempie. Nasz niemiecki partner – producent i.safe MOBILE GmbH – wprowadził pierwszy na świecie smartfon Ex dostosowany do technologii 5G. To wyjście naprzeciw zmieniającym się trendom i spojrzenie z perspektywy użytkownika. Skoro coraz więcej osób korzysta z telefonów w tym standardzie, wprowadzenie serii obsługującej technologię 5G również w modelach ATEX było tylko kwestią czasu – mówi Wiesław Jobczyk, prezes zarządu w CORONA Serwis. – Dzięki temu komunikacja i szybkość przekazywania danych za pomocą tych urządzeń w przemyśle będzie jeszcze lepsza – dodaje.

Co daje technologia 5G w strefach Ex?

Standard 5G ułatwia między innymi zintegrowanie złożonych cykli produkcyjnych. Zapewnia skuteczniejszą komunikację i tworzenie sieci pomiędzy pracownikami, maszynami i towarzyszącymi im procesami. Serwis, zdalne nadzorowanie czy ocena danych procesowych odgrywają coraz istotniejszą rolę w kontekście przemysłu. Dlatego wymagają szybkiej transmisji i przetwarzania danych. Sieć 5G gwarantuje, że wszystkie te czynności mogą odbywać się wielokrotnie szybciej i skuteczniej niż ma to miejsce w przypadku standardowych sieci 4G (LTE).

Smartfon IS540.1, przeznaczony do pracy w strefach Ex, w pełni wspiera ten postęp technologiczny. Dzięki swojej iskrobezpiecznej konstrukcji może być bezpiecznie wykorzystywany w strefach zagrożonych wybuchem, jednocześnie w pełni wykorzystując możliwości i potencjał, jaki daje technologia 5G.

Smartfon iskrobezpieczny IS540.1 do stref 1/21

Ten model smartfonu spełnia najbardziej restrykcyjne wymagania techniczne jeśli chodzi o użytkowanie w strefach zagrożonych wybuchem. Posiada m.in. certyfikaty ATEX i IECEx dla strefy 1/21.

System operacyjny:AndroidTM12
Wymiary:180,0 x 84,9 x 20,6 mm
Waga:422 g
Wyświetlacz:6“ Gorilla Glass®
3 genracji /
1080 x 2160 pikseli
Bateria:Bateria: 4400 mAh / wymienna
Pamięć:8 GB RAM /
128 GB wew. / microSD do 128 GB

Zaawansowany technologicznie chipset w telefonie posiada potężne możliwości AI i obliczeniowe, które mogą przetwarzać wymagające aplikacje bez negatywnego wpływu na wydajność urządzenia. Ten smartfon do stref Ex posiada aparat główny o rozdzielczości aż 48 MP zapewniający bardzo wysoką jakość obrazu.

IS540.1 wyróżnia się m.in. 16-pinowym interfejsem ISM, który umożliwia podłączenie dodatkowych urządzeń, takich jak IS-TH2xx.1 ( czytnik kodów kreskowych) lub IS-HS2.1 (akcesoria audio). Ponadto, oferuje możliwość pracy w oparciu NFC, Bluetooth 5.2 i Wi-Fi 6.

Głośnik ze wzmacniaczem gwarantuje wyraźną i niezawodną komunikację nawet w obszarach o dużym natężeniu hałasu. Z kolei system operacyjny Android 12 zapewnia – w połączeniu z wysokiej jakości procesorem – szybkie przetwarzanie danych. Nawet w najbardziej wymagających procesach w branży przemysłowej (utrzymanie ruchu, komunikacja, bezpieczeństwo).