background

System tłumienia wybuchów

Jednym z najskuteczniejszych i najszybszych systemów tłumienia wybuchów jest system HRD. W trakcie wybuchu butla HRD poprzez bardzo szybkie wprowadzenie odpowiedniego środka tłumiącego chroni urządzenie.

Ten system zabezpieczeń przeciwwybuchowych wykorzystywany jest przede wszystkim w ochronie m.in. silosów, filtrów, mieszalników, odkurzaczy, transporterów, rozdrabniaczy, suszarni czy granulatorów. Wysoka jakość systemu jest utrzymywana przez regularne przeglądy i serwisy.

Od zasypu do mieszania, czyli jak zabezpieczyć procesy w układzie technologicznym

Jeden z największych producentów baterii cynkowo-węglowych w Europie, w ramach podnoszenia poziomu bezpieczeństwa w zakładzie, zwrócił się do inżynierów CORONA Serwis. Zadanie polegało na stworzeniu koncepcji zabezpieczenia przeciwwybuchowego układu technologicznego na jednej z linii produkujących baterie alkaliczne.

Czytaj dalej…

Aktywne i pasywne systemy do ochrony przenośników kubełkowych

Jeden z producentów z branży przetwórstwa paszy zgłosił się do nas chcąc zabezpieczyć znajdujące się na terenie jego zakładu przenośniki kubełkowe oraz łańcuchowe. Projekt polegał na stworzeniu całej koncepcji oraz dobraniu odpowiednich systemów ochronnych. W tym przypadku idealnie sprawdziła się kombinacja systemów pasywnych oraz aktywnych.

Czytaj dalej…