background

Dysze przędzalnicze

Dysze przędzalnicze to specjalne płytki wykorzystywane do formowania włókien zarówno sztucznych, jak i syntetycznych

Dysze przędzalnicze, czasami znane jako płytki przędzalnicze, to rodzaj płytek stosowany do formowania włókien zarówno sztucznych, jak i syntetycznych. Posiada wiele małych otworków, przez które wtłaczany jest materiał. Rozwiązanie inspirowane jest przykładami przędzenia włókien naturalnych, jakie można zaobserwować w przyrodzie. Dostępnych jest wiele różnych kształtów i profili dysz, które mogą zostać dobrane pod konkretne wymagania produkcyjne. Dostępne są różne rodzaje materiałów wykonania m.in. ze stali nierdzewnej.

Zalety

  • Szerokie możliwości w zakresie wyboru odpowiedniego profilu otworów.
  • Mogą być wykorzystane w różnych gałęziach przemysłu włókienniczego.
  • Materiał wykonania dysz to m.in. stal nierdzewna – DIN, JIS, AISI, AFNOR.
  • Wykończenie powierzchni w wybranych modelach może być matowe, lustrzane lub z powłoką.
  • Wysoki poziom kontroli jakości przy produkcji dysz.

Dysze do przędzenia ze stopu

Nasz asortyment obejmuje wszystkie rodzaje wysokociśnieniowych dysz przędzalniczych ze stali nierdzewnej do przędzenia monofilamentów, multifilamentów i włókien ciętych, w tym biokomponentów, z różnych polimerów, takich jak PP, PA.6, PA.66 i PET wykorzystywanych do produkcji przędzy tekstylnej, przemysłowej, dywanowej (BCF), medycznej i specjalnej.

Dysze i pakiety do przędzenia dwu- i trójkomponentowego

Dostarczamy pełną gamę dwukomponentowych i trójkomponentowych dysz i pakietów przędzalniczych do zastosowań jedno- i wielowłóknowych. Elementy mogą zostać zaprojektowane pod konkretne wymagania linii technologicznej.

Dysze do przędzenia na sucho i mokro

Elementy ze stali nierdzewnej i tantalu z okrągłymi lub profilowanymi kapilarami, np. do włókien węglowych i aramidów. Możliwe jest dostarczenie różnych wymiarów i form półfabrykatów, takich jak okrągłe, miseczkowe, pierścieniowe czy owalne. Wymiary dysz, ich kapilary i formy będą wykonywane zgodnie z indywidualnymi wymaganiami.

Dysze do włókniny

Dysze ze stali nierdzewnej do produkcji włóknin typu melt blown lub spunbond, jak również paski dyszy do produkcji włóknin typu hydro-entangled mogą być produkowane i dostarczane według konkretnych potrzeb i specyfikacji, do długości aż 6 metrów.