Menu Zamknij

Zaczekaj, nasza strona się ładuje...

Płytki bezpieczeństwa FIKE

Płytki bezpieczeństwa to specjalne urządzenia, umożliwiające skierowanie w odpowiednie miejsce nadmiernego ciśnienia, powstałego w wyniku awarii. W zależności od rodzaju instalacji oraz medium, płytki bezpieczeństwa różnią się między sobą kształtem, zastosowanym materiałem oraz rozwiązaniami technologicznymi. Niektóre płytki posiadają nacięcia, umożliwiające ich pęknięcie w ściśle przewidziany sposób – inne są laserowo osłabione, aby działać jako wkładka ciśnieniowa.

Zasada działania płytek bezpieczeństwa nie jest jednolita. Najprostsze płytki, tzn. posiadające nacięcia, pękają samoczynnie po przekroczeniu wartości krytycznych dla ciśnienia wewnątrz instalacji.

Precyzja i jakość wykonania płytek bezpieczeństwa oferowanych przez CORONA sprawia, że nasze membrany charakteryzuje między innymi długi czas bezawaryjnej pracy na instalacji.

Płytki charakteryzują się minimalną fragmentacją / lub jej brakiem i mogą być wykorzystywane w pracy z cieczami lub gazami. Płytki bezpieczeństwa najnowszej generacji wytwarzane są przy zastosowaniu technologii Gi laserowo. Wszystkie wkładki cisnieniowe mogą być wyposażone są w czujnik ciśnienia. Przy stwierdzeniu podwyższonego ciśnienia następuje otwarcie głowicy i natychmiastowe uwolnienie nadmiaru ciśnienia. Wkładki cisnieniowe spełniają normy bezpieczeństwa oraz wymagania dla przemysłu farmaceutycznego, spożywczego, kosmetycznego, biotechnologicznego i mogą być stosowane wszędzie tam, gdzie niezbędne są zastosowania sterylne i aseptyczne.

CORONA jest autoryzowanym dystrybutorem płytek bezpieczeństwa firmy Fike. W ofercie są wszystkie rodzaje płytek, głowic oraz akcesoriów producenta, którego jakoś jest poświadczona stosownymi certyfikatami.

płytka bezpieczeństwa axius corona fike

AXIUS

Płytka bezpieczeństwa AXIUS dedykowana jest do pracy w agresywnych aplikacjach takich jak np. przemysł chemiczny lub farmaceutyczny. Płytka może pracować zarówno z cieczami jak i gazami. Dzięki swojej gładkiej budowie nie osadzają się na niej media procesowe.

płytka bezpieczeństwa sanitarna axius-sc corona fike

AXIUS-SC (HIG)

Płytka bezpieczeństwa AXIUS SC została zaprojektowana w sposób spełniający surowe normy sanitarne. Jej gładka powierzchnia uniemożliwia osadzanie się na płytce jakichkolwiek zabrudzeń procesowych. Płytka jest idealnym rozwiązaniem dla farmacji, biotechnologii oraz przemysłu spożywczego i rozlewniczego

płytka bezpieczeństwa atlas corona fike

ATLAS

Płytka bezpieczeństwa typu ATLAS przeznaczona jest do pracy zarówno z cieczami jak i gazami. Charakteryzuje ją wysoki współczynnik pracy (95%) oraz wyższe ciśnienie rozerwania – do 1375 psig (94.80 barg)
płytka bezpieczeństwa atlas corona fike

Large ATLAS

Do produkcji płytki z serii Large ATLAS wykorzystano sprawdzoną i opatentowaną technologię – G2. Dzięki temu, produkowane są płytki bezpieczeństwa o lepszych właściwościach użytkowych, takich jak pełna odporność na podciśnienie, do 100% współczynnika pracy czy wiodące w branży tolerancje na rozerwanie. Płytka ta jest przełomowym rozwiązaniem dla branży przemysłu oraz doskonale nadaje się na rynki, gdzie wykorzystywane jest przetwarzanie chemiczne, przetwarzanie petrochemiczne, produkcja farmaceutyczna oraz przetwarzania oleju/gazu.
płytka bezpieczeństwa srl corona fike

SRL

SRL jest typem płytki bezpieczeństwa, instalowanej koroną w stronę procesu. Korona płytki jest odwrotnie wypukła oraz osłabiona po obwodzie, dzięki czemu zapewnione jest pełne otwarcie płytki bez zastosowania ostrzy w jej konstrukcji. Z uwagi na szeroką gamę materiałów wykonania, m.in. 316, Hastelloy®, tantalu itp., jest stosowana na instalacjach z zastosowaniem wysoko korozyjnych mediów. Płytka nadaje się również do izolacji zaworów bezpieczeństwa.

płytka bezpieczeństwa srx corona fike

SRX

Płytka bezpieczeństwa SRX jest nie fragmentującą wkładką ciśnieniową szczególnie zalecaną do instalacji pary. SRX gwarantuje wysoką trwałość również w cyklicznych i pulsacyjnych warunkach pracy.

płytka bezpieczeństwa sr-h corona sanitarna

SR-H

Płytka bezpieczeństwa SR-H jest nie fragmentującą głowicą do pracy zarówno z cieczami, jak i gazami. Płytka znajduje zastosowanie w branży farmaceutycznej, spożywczej i biotechnologii i wszystkich innych aplikacjach, gdzie ważne są warunki sanitarne. Specjalne wykonanie płytki pozwala na czyszczenie w miejscu montażu (CIP/SIP). Płytka jest dostarczana ze specjalnymi uszczelnieniami dopuszczonymi przez FDA.
płytka bezpieczeństwa poly-sd corona fike

POLY-SD

Płytkę bezpieczeństwa typu POLY-SD cechuje długa żywotność. Płytka może pracować zarówno z cieczami, jak i gazami i sprawdza się wszędzie tam, gdzie występuje polimeryzacja. Głowicę ciśnieniową POLY-SD cechują wysokie parametry pracy.
płytka bezpieczeństwa scrd corona fike

SCRD

Seria SCRD została zaprojektowana do zastosowań wysokociśnieniowych dla aplikacji cieczy i gazów. Płytki SCRD doskonale sprawdzają się m.in. jako ochrona dla zaworów bezpieczeństwa.
płytka bezpieczeństwa ho hov corona fike

HO / HOV

Płytki Bezpieczeństwa serii HO/HOV składają się od 2 do 4 komponentów, które tworzą jedną całość. Podstawowym elementem tego modelu jest teflonowa membrana oraz górna część płytki, która ma zapewnić pewną pracę. Membrana przekazuję całą siłę na górną część płytki, aby zadziałać w najbardziej odpowiednim momencie. Ze względu na swoją modularność, typ płytek bezpieczeństwa HO/HOV jest dostępny w szerokim zakresie materiałów oraz znajduje szerokie zastosowanie w przemyśle.

HOV - SC

HOV-SC jest płytką bezpieczeństwa zaprojektowaną specjalnie w celu ochrony obudowy skraplacza parowego przed nadciśnieniem. Jej cechą charakterystyczną jest szybki czas działania.

płytka bezpieczeństwa p-series corona fike

SERIA P

Łatwa w montażu płytka bezpieczeństwa serii P jest przeznaczona do pracy zarówno z cieczami, jak i gazami. Seria P doskonale sprawdza się w pracy z mediami korozyjnymi.
płytka bezpieczeństwa ad-series corona fike

SERIA AD

Płytka bezpieczeństwa serii AD jest dedykowana do pracy zarówno z cieczami, jak i gazami dla niskich ciśnień rozerwania. Płytka dostępna w wykonaniu sanitarnym.
gd-series corona

SERIA GD

Grafitowa płytka bezpieczeństwa serii GD zapewnia doskonałą ochronę dla mediów korozyjnych. Może pracować zarówno w aplikacji cieczy, jak i gazów. Płytka nie wymaga przy montażu zastosowania uchwytu z uwagi na możliwość jej instalacji bezpośrednio pomiędzy kołnierze.
płytka bezpieczeństwa erd corona

ERD

Płytka bezpieczeństwa Extruder serii ERD znana również jako Blow-Out-Plug to urządzenie zabezpieczające przed wzrostem ciśnienia, przeznaczone głównie do ochrony procesów produkcji tworzyw sztucznych. ERD jest unikatowym rozwiązaniem, które każdorazowo wymaga konkretnego połączenia wymiarów, gwintowania, jak i budowy. Fike dla typu ERD oferuje szeroką gamę standardowych rozwiązań, jak również kombinacji przygotowanych według specyfiki klienta.
płytka bezpieczeństwa shx corona

SHX (HIG)

Płytka bezpieczeństwa SHX jest przeznaczona do pracy w aplikacji cieczy i gazów. Jej wykonanie umożliwia jej stosowanie szczególnie w przemyśle farmaceutycznym, spożywczym i rozlewniczym dla wyższych ciśnień rozerwania.

płytka bezpieczeństwa lo-v corona

LO-V (HIG)

Płytka bezpieczeństwa typu LO-V jest urządzeniem przeznaczonym do łagodzenia niepożądanych warunków ciśnienia. Płytka może działać w dwóch kierunkach przepływu (jest płytką działającą jednocześnie na dwa ciśnienia – niezależnie dla każdej ze stron). Może wykonywać zadania dwóch różnych płytek bezpieczeństwa w zakresie ochrony procesu lub zbiornika przed skutkami implozji i nadciśnienia.

płytka bezpieczeństwa agt corona

AGT

Płytka AGT to efekt połączenia zaawansowanej techniki produkcji prowadzonej przez firmę Fike oraz bogatego doświadczenia w projektowaniu produktów oferujących szereg funkcji. Płytka została zaprojektowana do stosowania w branży chemicznej i farmaceutycznej. Tarcza antykorozyjna płytki AGT jest standardowo dostępna w materiale odpornym na korozję. Płytka posiada niski zakres ciśnienia rozerwania

płytka bezpieczeństwa agt-sc corona

AGT SC

AGT SC jest płytką bezpieczeństwa zaprojektowaną specjalnie dla europejskiego przemysłu farmaceutycznego, spożywczego i rozlewniczego oraz biotechnologicznego. Pozwala na znaczne obniżenie kosztów, poprzez uniknięcie konieczności przestrzegania przepisów PED (Dyrektywa Urządzenia ciśnieniowe 97/23/WE). Posiada natychmiastowe, pełne otwarcie obszaru nadciśnieniowego w celu ochrony urządzeń, zbiorników, systemów i ludzi przed nadciśnieniem przekraczającym 0.5 barg.

holder płytki bezpieczeństwa

UCHWYTY DLA PŁYTEK BEZPIECZEŃSTWA

Uchwyt inna nazwa kaseta jest to urządzenie do którego montowana jest płytka bezpieczeństwa w celu zapewnienia odpowiedniej szczelności.

Fike Corporation założona została w 1945 roku w USA. Siedziba koncernu znajduje się w Blue Springs w stanie Missouri. Od początku swego istnienia firma skupia się głównie na wdrażaniu przemysłowych systemów ochrony przeciwwybuchowej i przeciwpożarowej, opartych w dużej mierze na własnych produktach do wykrywania pożaru, ochrony przed wybuchem, odciążających ciśnienie etc. W ciągu niemal 70 lat istnienia koncernu powstało wiele oddziałów Fike na całym świecie (Belgia, Francja, Niemcy, Włochy, Wielka Brytania, Hiszpania, Kanada, Japonia, Brazylia, Indie, Bahrajn, Malezja). W Polsce przedstawicielem Fike jest CORONA Sp. z o.o.

Do sztandarowych produktów Fike należą płyty (odciążanie wybuchów) oraz płytki bezpieczeństwa (zabezpieczenia przed wzrostem cisnienia) , zabezpieczenia przeciwwybuchowe aktywne (HRD/SRD) i pasywne – takie jak przerywacze ognia (bezpłomieniowe odciążanie) oraz inne nowoczesne rozwiązania, jak zawory izolacji wybuchów czy zawory szybkozamykające. Charakterystyczną cechą wspólną tych urządzeń jest (oprócz zwiększenia bezpieczeństwa pracy) ich znaczny udział w podniesieniu ekonomiki, czyli obniżeniu kosztów eksploatacji wszystkich maszyn i urządzeń objętych systemem bezpieczeństwa.

Firma CORONA oferuje dostawy, pełny serwis oraz obsługę wszystkich urządzeń Fike. Produkty posiadają wszelkie wymagane atesty i certyfikaty, włącznie z ATEX-em.