Menu Zamknij

Zaczekaj, nasza strona się ładuje...

MASTERBATCHE​

Masterbatch, nazywany także przedmieszką, to stały dodatek do tworzyw sztucznych, który stosuje się do ich barwienia lub nadawania im innych właściwości. Kształtowanie tych właściwości i kolorów jest niemal dowolne. Taka opcja cieszy się wśród producentów coraz większym zainteresowaniem jako bardziej ekonomiczna i specjalistyczna alternatywa dla zakupu już w pełni wymieszanego materiału.

Czarny Masterbatch - niezwykle wysoka czystość

Czarny masterbatch jest wytwarzany dzięki specjalnie opracowanemu, innowacyjnemu procesowi technicznemu, w którym każda cząstka sadzy jest pokryta odpowiednim polimerem. Zapewnia to równomierne rozproszenie sadzy w przedmieszce, a także zapobiega procesom degradacji polimeru. Produkcja czarnych koncentratów jest szczególnie trudna, a czarny kolor uzyskuje się dzięki zastosowaniu sadzy.

Kolorowy Masterbatch - właściwy kolor dla Twojego produktu

Oferujemy również przedmieszki w różnych kolorach – dotychczas na bazie PET i PBT. Wytwarza się je w oparciu o unikatową technologię, która stosowana jest przy produkcji czarnych partii.

Proponujemy także SPC (Single Pigment Colors) dla przedmieszek PET i PBT, jak również indywidualne kolory na bazie PET i PBT.

additiv masterbatch

Masterbatche Specjalne – odporność na ogień (FR) i najlepsza ochrona przed promieniowaniem UV

Oferowany przez nas asortyment przedmieszek wytwarzany jest przy użyciu innowacyjnej technologii. Dlatego te partie mają wyjątkowe właściwości zarówno czarnych, jak i kolorowych partii.

– Przedmieszka stabilizująca UV do poliestru i poliamidu

– Biała przedmieszka na bazie PET, PBT i PA6

Koncentraty białe na bazie PET, PBT i PA6. Jako dodatek stosowany jest dwutlenek tytanu (TiO₂). W przypadku białych partii PET maksymalne obciążenie wynosi 30% dwutlenku tytanu, a dla białych partii PBT i PA maksymalnie 40%.

– Przedmieszka zmniejszająca palność (FR)

Na bazie PBT oferujemy przedmieszki do zastosowań PET i PBT, które muszą posiadać właściwości przeciwpożarowe.

DODATKI ANTYBAKTERYJNE

Nasza oferta obejmuje również dodatki o działaniu antybakteryjnym (na bazie cynku). W przeciwieństwie do konkurencyjnych produktów, ta przeciwbakteryjna substancja czynna jest na stałe związana z polimerem. Oznacza to, że jego właściwości pozostają skuteczne przez cały okres użytkowania włókna.

GRANULAT

Proponujemy również granulat pierwotny PET-A. Standardowo produkowany jest w zakresie lepkości IV = 0,65, ale może być również skondensowany w oddzielnym etapie procesu.

Granulaty produkowane są w pełnym połysku (czyli całkowicie bez TiO₂), połysku (micromatt), półmacie i głębokim macie. Ponadto granulaty mogą zostać dostarczone również w postaci skrystalizowanej. Włókna mogą być barwione i prane.

Kolejną specjalnością jest odporny na działanie promieni UV granulat poliestrowy. Granulat odporny na promieniowanie UV jest również gotowym granulatem przędzalniczym, do którego przyrządzenia nie są wymagane żadne inne dodatki.

Nasza oferta obejmuje również czarny i kolorowy regranulat ECO-PET o zakresie lepkości 0,63-0,8 dl/g oraz płatki wielokolorowe PET do takich zastosowań jak: opakowania, pojemniki, folie, włókna, monofilament, spunbond, multifilament

 

Granulaty

Pin It on Pinterest