background

Aktualności

Aktualności

Fabryka kosmetyków samochodowych z zabezpieczeniami od CORONA Serwis

W obliczu rosnących wymagań dotyczących bezpieczeństwa i efektywności w przemyśle jeden z producentów kosmetyków samochodowych zgłosił się do nas z zadaniem podniesienia standardów bezpieczeństwa produkcji w jego nowo powstałej fabryce. Nasi eksperci dobrali, dostarczyli i zamontowali system kontroli uziemienia i detektor gazu w jednym z kluczowych obszarów produkcji.

Czytaj dalej…

Ventex ze stali nierdzewnej – zabezpieczenie produkcji spożywczej

Współczesne procesy produkcyjne wymagają rozwiązań technicznych, które nie tylko zwiększają efektywność pracy, ale także zapewniają bezpieczeństwo personelu oraz ochronę przed nieprzewidzianymi, niebezpiecznymi zdarzeniami. Takim rozwiązaniem jest zastosowanie zaworu Ventex. Zdecydował się na to jeden z producentów z branży spożywczej. Nasze prace objęły nie tylko przygotowanie projektu i dostarczenie zaworu, ale także jego montaż i uruchomienie systemu.

Czytaj dalej…

Kompleksowe dostawy paneli sterowniczych i skrzynek przyłączeniowych

Ostatnie miesiące okazały się dla nas intensywne pod względem dostawy paneli sterowniczych oraz puszek łączeniowych w wykonaniu Ex. Urządzenia wykorzystano m.in. przy modernizacji oświetlenia na istniejących instalacjach technologicznych jednego z naszych klientów. Z kolei inna, duża dostawa paneli sterowniczych dotyczyła budowy biorafinerii w Niemczech. Jak nasze urządzenia poprawiają poziom bezpieczeństwa?

Czytaj dalej…

Dyrektywa NIS2 – czy Twoja firma jest przygotowana?

Obecnie jesteśmy coraz bardziej zależni od rozwoju nowoczesnej technologii i możliwości jakie daje rozbudowany system informatyczny. Jednak wraz z wykorzystaniem jego wszechstronności i potencjału znacząco zwiększa się zagrożenie cyberprzestępczością. I to nie tylko na skalę krajową, ale całej Unii Europejskiej. W związku z tym, w zeszłym roku weszła w życie unijna dyrektywa NIS2. Dokument wprowadza szereg środków prawnych mających na celu zwiększenie ogólnego poziomu cyberbezpieczeństwa w UE. Kogo nowy akt prawny dotyczy?

Czytaj dalej…

Ex-mobile.tech już do Waszej dyspozycji

2024 rok rozpoczął się bardzo dużym projektem dla Zespołu CORONA Serwis. Cieszące się bardzo dużym zainteresowaniem polskich przedsiębiorców urządzenia mobilne do komunikacji m.in. w strefach EX zyskały nową platformę. Od teraz urządzenia projektowane przez renomowanych niemieckich producentów i.Safe MOBILE oraz RUGGEAR można znaleźć na naszej nowej stronie www.ex-mobile.tech.

Czytaj dalej…

Osłony pogodowe do klap przeciwwybuchowych – dlaczego warto stosować?

Klapy przeciwwybuchowe to jeden z najczęściej stosowanych pasywnych systemów przeciwwybuchowych (nazywanymi także panelami dekompresyjnymi czy płytami bezpieczeństwa). Są nie tylko przystępne cenowo, ale przede wszystkim wykonywane w różnych rozmiarach. Dzięki temu zakres ich zastosowania jest bardzo szeroki. Jednak montowanie klap na zewnątrz hali produkcyjnej wiąże się z ich narażeniem na warunki atmosferyczne. Dlaczego warto wtedy doposażyć instalację w osłony pogodowe?

Czytaj dalej…