background

Klapy przeciwwybuchowe

Klapa przeciwwybuchowa znana również jako płyta dekompresyjna to proste urządzenie zabezpieczające instalację przemysłową przed skutkami wybuchu, zapewniając zaplanowaną drogę ucieczki rozprężających się gazów i płomieni w zastosowaniach zewnętrznych.

Klapy przeciwwybuchowe stosuje się w różnych gałęziach przemysły – również spożywczym. Charakteryzują się wysoką wytrzymałością i długą żywotnością.

Aktywne i pasywne systemy do ochrony przenośników kubełkowych

Jeden z producentów z branży przetwórstwa paszy zgłosił się do nas chcąc zabezpieczyć znajdujące się na terenie jego zakładu przenośniki kubełkowe oraz łańcuchowe. Projekt polegał na stworzeniu całej koncepcji oraz dobraniu odpowiednich systemów ochronnych. W tym przypadku idealnie sprawdziła się kombinacja systemów pasywnych oraz aktywnych.

Czytaj dalej…

Jak skutecznie zabezpieczyć przenośniki kubełkowe przed wybuchem?

Jakiś czas temu zgłosił się do nas jeden ze światowych liderów w branży przetwórstwa nasion oleistych, szukający skutecznego rozwiązania, które pozwoli zabezpieczyć dwa przenośniki kubełkowe znajdujące się na terenie jego zakładu. Nasi inżynierowie zaproponowali kompleksowe rozwiązanie obejmujące m.in. zamontowanie klap przeciwwybuchowych, przerywaczy płomienia i butli SRD z blokadą mechaniczną. Co daje zastosowanie akurat takiego zestawienia urządzeń?

Czytaj dalej…

Klapy przeciwwybuchowe | Klapy odciążające | Panele dekompresyjne

Klapy przeciwwybuchowe zwane również panelami dekompresyjnymi, klapami odciążającymi lub płytami bezpieczeństwa to urządzenia zabezpieczające stosowane w zakładach przemysłowych w celu obniżenia ciśnienia w przypadku wybuchu wewnętrznego. Są one instalowane na urządzeniach takich jak zbiorniki magazynowe czy zbiorniki procesowe. Panele są zaprojektowane tak, aby pękły przy wcześniej określonym ciśnieniu, uwalniając bezpiecznie energię wybuchu do atmosfery i zmniejszając ryzyko uszkodzenia otaczających urządzeń. Panele są zazwyczaj wykonane z metalu lub innych trwałych materiałów i są testowane pod kątem spełnienia standardów przemysłowych w zakresie wytrzymałości i niezawodności.

Do głównych zalet klap przeciwwybuchowych należy ich niezawodność oraz niskie koszty zakupu i eksploatacji w porównaniu z innymi systemami zabezpieczeń.

działanie klapy przeciwwybuchowej

CORONA posiada w swojej ofercie bogaty wybór membran przeciwwybuchowych FIKE, dedykowanych dla wszystkich gałęzi przemysłu (również dla przemysłu spożywczego, dla którego posiadamy gamę produktów spełniających wysokie wymagania sanitarno – higieniczne, a ich unikalna konstrukcja pozwala na przystosowanie do procesów CIP i SIP).