background

Osłony pogodowe do klap przeciwwybuchowych – dlaczego warto stosować?

Osłony pogodowe chronią klapy przeciwwybuchowe przed szkodliwym wpływem warunków atmosferycznych, jak np. deszcz czy lód.

osłony pogodowe

Klapy przeciwwybuchowe to jeden z najczęściej stosowanych pasywnych systemów przeciwwybuchowych (nazywanymi także panelami dekompresyjnymi czy płytami bezpieczeństwa). Są nie tylko przystępne cenowo, ale przede wszystkim wykonywane w różnych rozmiarach. Dzięki temu zakres ich zastosowania jest bardzo szeroki. Jednak montowanie klap na zewnątrz hali produkcyjnej wiąże się z ich narażeniem na warunki atmosferyczne. Dlaczego warto wtedy doposażyć instalację w osłony pogodowe?

Osłony pogodowe EX-Cover są projektowane przez producenta specjalnie do stosowania z klapami przeciwwybuchowymi, w celu ich ochrony przed warunkami atmosferycznymi. To skuteczne zabezpieczenie chroni klapy przed deszczem, śniegiem, wiatrem, a nawet zanieczyszczeniami z zewnątrz. Ich głównym zadaniem jest utrzymanie jak najwyższej sprawności i skuteczności klap przeciwwybuchowych, zapewniając ich stuprocentową gotowość do działania.

Dlaczego warto stosować osłony pogodowe z klapami przeciwwybuchowymi?

Ochrona przed deszczem i śniegiem

Osłony pogodowe są zazwyczaj konstruowane w taki sposób, aby skutecznie chronić panele dekompresyjne przed opadami atmosferycznymi, takimi jak deszcz czy śnieg. Konstrukcja osłony powinna uniemożliwiać dostęp wody lub lodu do wnętrza paneli. Dzięki temu takie zjawiska pogodowe nie mają możliwości wpłynąć na skuteczność paneli.

Zapobieganie zanieczyszczeniom

Osłony EX-Cover chronią przed zanieczyszczeniami, takimi jak kurz, pył, czy liście. Zanieczyszczenia takie mogą zasłaniać otwory dekompresyjne i utrudniać ich natychmiastowe reagowanie w sytuacji awaryjnej lub w przypadku incydentów na instalacji.

Zapewnienie wentylacji

Mimo ochrony przed warunkami atmosferycznymi, osłony pogodowe projektuje się w taki sposób, aby nie zakłócały wskazanej wysokiej sprawności paneli. To bardzo ważne, aby ciśnienie/płomień mogły swobodnie opuszczać urządzenie podczas dekompresji wybuchu zgodnie z obliczoną powierzchnią odciążania.

Zastosowanie materiałów odporowych

Materiały, które producent wykorzystuje do budowy osłon pogodowych są odporne na korozję, promieniowanie UV i inne czynniki atmosferyczne. Dzięki temu osłony są trwałe i mogą skutecznie pełnić swoją funkcję przez bardzo długi czas.

Odpowiednie mocowanie

Osłony pogodowe EX-Cover są mocowane w sposób, który zapewnia ich stabilność i trwałość. W przypadku silnych wiatrów czy innych ekstremalnych warunków atmosferycznych, osłona musi być wystarczająco dobrze przymocowana, tak aby bez problemu utrzymać się na miejscu.

W naszym katalogu posiadamy szeroki zakres rozmiarów osłon pogodowych – prostokątnych oraz okrągłych.

470 x 570 mm
500 x 600 mm
625 x 625 mm
566 x 900 mm
900 x 900 mm
500 x 1000 mm
625 x 1110 mm
1000 x 1000 mm
1110 x 1110 mm

Podsumowując, osłony pogodowe mają na celu utrzymanie klap przeciwwybuchowych w jak najlepszym stanie. Tak żeby w przypadku wystąpienia awarii na instalacji mogły zadziałać natychmiastowo.  

Poprzedni wpis w kategorii
Następny wpis w kategorii

Grupy produktowe powiązane z tematem wpisu: