background

Kibice hokeja spotkali się z legendą

17 stycznia 2024 r. w w sosnowieckim Pałacu Schoena odbyło się spotkanie z legendą polskiego hokeja, Wiesławem Jobczykiem.

Opublikowano

Spis treści

  W środę, 17 stycznia, kibice hokeja na lodzie mieli okazję spotkać się z legendą tego sportu – Wiesławem Jobczykiem. W ramach wydarzenia uczestnicy mogli z pierwszej ręki usłyszeć o sukcesach, wyzwaniach i niezapomnianych momentach z kariery zawodnika.

  W ramach świętowania 90-lecia hokeja w Sosnowcu, Muzeum Pałac Schoena oraz „Socios 1933” Zagłębia Sosnowiec organizują wydarzenia, podczas których odbywają się spotkania z kluczowymi osobami związanymi z hokejem oraz przybliżana jest historia tego sportu.

  Jedno z takich spotkań odbyło się 17 stycznia, a gwiazdą wieczoru był legendarny, polski napastnik Wiesław Jobczyk. Na co dzień jest prezesem CORONA Serwis, jednak przez wiele lat odnosił spektakularne sukcesy jako jeden z najwybitniejszych polskich hokeistów. Reprezentował Polskę na trzech Igrzyskach Olimpijskich oraz siedmiu Mistrzostwach Świata.

  Uczestnicy wydarzenia mogli posłuchać o sukcesach, wyzwaniach i niezapomnianych momentach z kariery hokeisty, a także zadać pytania. Spotkanie poprowadził kronikarz sosnowieckiego hokeja, Krzysztof Wojtanowski.

  Po spotkaniu odbyło się zwiedzanie wystawy „W ślad za krążkiem. 90 lat hokeja w Sosnowcu. 1933-2023”. Warto dodać, że wystawę można oglądać do 25 lutego.

  Opublikowany w: News