background

Pulweryzatory – rozdrabnianie na najwyższym poziomie

Pulweryzatory rozdrabniają tworzywa sztuczne, które wykorzystuje się później w różnego rodzaju procesach przetwórczych.

pulweryzatory

Odpowiednie rozdrobnienie tworzyw sztucznych jest jednym z etapów przygotowania surowca do dalszych procesów przemysłowych. Bardzo istotny wpływ na jakość i późniejsze wykorzystanie surowca wyjściowego mają zastosowane do jego mielenia pulweryzatory. Eksperci CORONA Serwis pomagają dobrać odpowiednie urządzenia  w zależności od potrzebnej przepustowości i parametrów.

Pulweryzacja to proces podczas, którego surowiec w postaci tworzywa sztucznego zostaje odpowiednio rozdrobniony. Później uzyskany w ten sposób proszek może być wykorzystany w dalszych procesach przetwórczych. Przyjmuje się, że w wyniku pulweryzacji uzyskuje się drobiny nieprzekraczające 1 mm.

Gama pulweryzatorów dostępnych w ofercie CORONA Serwis jest bardzo szeroko – od jednostek o małej przepustowości wykorzystywanych np. do badań laboratoryjnych czy projektów pilotażowych, aż po systemy o średniej i dużej przepustowości. Bardzo istotnymi parametrami w całym procesie doboru pulweryzatora są geometria tarczy rozdrabniacza, ustawienie szczeliny mielącej, prędkość podawania materiału wejściowego, temperatura komory mielenia, a także grubość sita.


prezes CORONA Serwis, Wiesław Jobczyk

Jesteśmy jedynym w Polsce przedstawicielem niemieckiego producenta MAAG. Dzięki temu możemy oferować polskim przedsiębiorcom wysokiej jakości pulweryzatory w bardzo szerokim zakresie. Do najchętniej wybieranych modeli należą obecnie 85 XLP przeznaczony dla średniego zakresu przepustowości oraz Rex Tech, który został zaprojektowany specjalnie z myślą o zastosowaniach laboratoryjnych. Rozdrabnianie za pomocą tych pulweryzatorów odbywa się przy zachowaniu bardzo wysokiej wydajności i jakości produktu wyjściowego

Wiesław Jobczyk, prezes zarządu CORONA Serwis.


85 XLP dla średniego zakresu przepustowości

Model 85XLP dostępny w ofercie CORONA serwis jest doskonałym rozwiązaniem dla średniego zakresu przepustowości, ale sprawdza się także przy produkcji wewnętrznej. Urządzenie wyposażone jest w zintegrowane sterowniki PLC, co gwarantuje mu najwyższą jakość działania przy jednocześnie minimalnej konieczności interakcji na linii człowiek-maszyna. Podobnie jak wszystkie pulweryzatory z tej serii, model 85XLP wykorzystuje najnowocześniejszą technologię, która ułatwia szybkie czyszczenie i przestawianie.

Te pulweryzatory posiadają bardzo wysoką wydajność. W zależności od produktu, są w stanie mielić od 270 do aż 450 kg na godzinę.

Do ich niezaprzeczalnych zalet należą wysoka energooszczędność zdecydowanie zmniejszająca koszty eksploatacji. Również ich mała powierzchnia podstawy pozwala na dużą oszczędność przestrzeni w zakładzie. Ponadto możliwy jest zdalny dostęp do interfejsu, a także bardzo dobra kontrola rozkładu wielkości cząstek.

REX TECH do zastosowań laboratoryjnych

Laboratoryjny pulweryzator REX TECH umożliwia szybkie i proste pobieranie próbek oraz przeprowadzanie testów na potrzeby prac badawczo-rozwojowych. Urządzenie jest przystosowane do pracy zarówno w temperaturze otoczenia, jak i w warunkach kriogenicznych (przy zastosowaniu odpowiednich dodatków). Ten wszechstronny pulweryzator może być wykorzystywany w wielu gałęziach przemysłu, gdzie wymagana jest najwyższa jakość materiału. Umożliwia mielenie takich materiałów, jak: LDPE, HDPE, PVC, ABS i wiele innych. Posiada wydajność rzędu 1-18 kg/h.

Niezaprzeczalną zaletą tego pulweryzatora jest jego niewielki rozmiar. Liczy sobie niewiele ponad 1,7 m wysokości, niecały metr długości i jedynie 67 cm szerokości. Posiada także uniwersalną konstrukcję leja wlotowego/wylotowego oraz posiada kółka umożliwiające bezproblemowe przestawianie.

To tylko niektóre modele, które znajdują się w ofercie CORONA Serwis. Wartym zaznaczenia jest jeszcze system REX Duo plus z podwójną komorą mielącą. To urządzenie może osiągać niezwykle wysoką wydajność na poziomie nawet 1.360kg/h. Ale to nie wszystko. W katalogu firmy znajduje się szereg urządzeń przeznaczonych dla branży tworzyw sztucznych od znanego producenta MAAG. Od ekstruderów i zmieniaczy sit, przez pompy do procesu wytłaczania, aż po wysokiej jakości granulatory i masterbatche.


Grupy produktowe powiązane z tematem wpisu: