background

Legendy otworzyły wernisaż

Spis treści

  W Muzeum Regionalnym w Siedlcach otwarto wystawę poświęconą 70-leciu hokeja w tej miejscowości.  Do grona zaproszonych gości specjalnych należał Wiesław Jobczyk, prezes CORONA Serwis i trzykrotny olimpijczyk.

  fot. Muzeum Regionalne im. Mieczysława Asłanowicza w Siedlcach

  Tłumy siedlczan, którzy przyszli zobaczyć wystawę ,,Historia hokeja – 70-lecie dyscypliny w Siedlcach” czekały nie lada atrakcje. Wśród zaproszonych gości znalazły się prawdziwe legendy m.in. Andrzej Tkacz, Andrzej Zabawa czy Wiesław Jobczyk – trzykrotny olimpijczyk, określany jednym z najlepszych napastników w historii polskiego hokeja.

  Ekspozycja została utworzona, aby pielęgnować pamięć o dyscyplinie, która przed laty cieszyła się w Siedlcach bardzo dużą popularnością. Wystawa składa się z trzech części. Pierwsza wprowadza w świat hokeja na lodzie. Druga natomiast przedstawia sylwetki największych gwiazd polskiego i światowego hokeja na lodzie m.in. Wiesława Jobczyka, Andrzeja Zabawy, Mariusza Czerkawskiego, czy Wayne’a Gretzky’ego. Z kolei trzecia część poświęcona jest historii tej dyscypliny w Siedlcach.

  Wystawa prezentuje kilkaset archiwalnych fotografii, kart pocztowych, wydawnictw książkowych, czasopism, pucharów, medali, odznak i krążków hokejowych. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Polski Związek Hokeja na Lodzie, a prezentowane pamiątki pochodzą ze zbiorów Muzeum Regionalnego im. Mieczysława Asłanowicza w Siedlcach, Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie, Narodowego Archiwum Cyfrowego,  Polskiego Związku Hokeja na Lodzie, Siedleckiego Towarzystwa Hokejowego, Jastrzębskiego Klubu Hokejowego GKS Jastrzębie i sympatyków hokeja na  lodzie z Siedlec i kraju.

  Wystawę można oglądać do 10 marca 2024 r.

  Opublikowany w: News
  Następny wpis w kategorii