background

Wiesław Jobczyk odznaczony medalem im. dr. inż. Zbigniewa Białkiewicza

Wiesław Jobczyk odznaczony specjalnym wyróżnieniem przez Oddział Zagłębia Węglowego Stowarzyszenia Elektryków Polskich.

odznaczenie wieslaw jobczyk

Spis treści

  18 grudnia członkowie Oddziału Zagłębia Węglowego Stowarzyszenia Elektryków Polskich spotkali się podczas corocznego zebrania, aby m.in. wręczyć odznaczenia i wyróżnienia osobom zasłużonym dla działalności stowarzyszenia. Jedną z osób, która otrzymała medal im. dr. inż. Zbigniewa Białkiewicza był Wiesław Jobczyk, założyciel i prezes CORONA Serwis.

  Medal im. dr. inż. Zbigniewa Białkiewicza to jedno z najważniejszych wyróżnień, jakie przyznawane jest przez OZW SEP. Medal powstał z okazji 95-lecia Oddziału ku uczczeniu pamięci Zbigniewa Białkiewicza, zasłużonego działacza społecznego, badacza historii SEP i autora ogromnej liczby publikacji historycznych.

  Co roku Zarząd Stowarzyszenia przyznaje medale osobom, które aktywnie wspierają działalność OZW SEP i przyczyniają się do jego rozwoju. 18 grudnia podczas uroczystej ceremonii odznaczeniem uhonorowano 9 osób. Wśród nich znalazł się Wiesław Jobczyk, legenda polskiego hokeja i prezes CORONA Serwis.


  prezes CORONA Serwis, Wiesław Jobczyk

  Działalność takich organizacji, jak OZW SEP jest niezwykle istotna w propagowaniu wykorzystywania elektryki dla wszechstronnego i zrównoważonego rozwoju. Od lat wspieramy podejmowane przez stowarzyszenie inicjatywy naukowe i techniczne. Otrzymany medal jest dla mnie ogromnym wyróżnieniem, za co bardzo dziękuję.

  Wiesław Jobczyk, prezes zarządu CORONA Serwis.


  Oddział Zagłębia Węglowego SEP obejmuje zakresem swego działania dużą część obszaru obecnego Województwa Śląskiego. Aktualnie w ramach OZW działa 21 Kół Zakładowych przy instytucjach i przedsiębiorstwach oraz 2 Koła Terenowe (Katowice, Chrzanów). Oddział liczy około 1400 członków indywidualnych oraz 5 członków wspierających.

  Opublikowany w: News
  Następny wpis w kategorii