background

W Połańcu powstanie nowy zakład produkcyjny CORONA

CORONA Serwis wybuduje nowy zakład produkcyjny w Połańcu. Będą nowe miejsca pracy. Wejdź i dowiedz się więcej.

W najbliższych latach w Połańcu (woj. świętokrzyskie), CORONA Serwis sp. z o.o. sp.k. zrealizuje kilkumilionową inwestycję gwarantującą nowe miejsca pracy. Zakład produkcyjno-magazynowy oraz budynek administracyjny powstaną na ponad półhektarowej działce znajdującej się w tamtejszej strefie inwestycyjnej „B”.

W ramach inwestycji realizowanej przez firmę CORONA Serwis sp. z o.o. sp.k. w Połańcu zostanie wybudowana hala produkcyjno-magazynowa. Dodatkowo powstanie dwukondygnacyjny budynek administracyjny. W zakładzie prowadzona będzie produkcja części do zaworów bezpieczeństwa oraz innych komponentów do systemów związanych z bezpieczeństwem procesowym, takich jak systemy tłumienia czy odsprzęgania wybuchu. Ale to nie wszystko. W hali magazynowane będą części potrzebne do serwisowania ww. systemów m.in. w środkowej części Europy oraz Rosji. Docelowo będzie to jeden z największych magazynów do tego typu komponentów w Europie.

Taka inwestycja daje nowe możliwości

– Działamy na rynku już od 30 lat dlatego zdajemy sobie sprawę, że tego typu inwestycja to nie tylko kolejny etap w rozwoju naszej firmy, ale przede wszystkim wyjście naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów. Dzięki temu wiele komponentów do systemów dostępnych będzie u nas od ręki, a w kwestii bezpieczeństwa i zachowania ciągłości procesu jest to kluczowe – wyjaśnia prezes zarządu, Wiesław Jobczyk.

– Miejscowość, w której będziemy realizować tę inwestycję nie jest przypadkowa. Od lat współpracujemy z wieloma zakładami znajdującymi się w Połańcu oraz jego okolicach. Dlatego zarówno ten region, jak i jego duży potencjał gospodarczy bardzo dobrze znamy. Wiemy też, jak pracowici są jego mieszkańcy. Mogliśmy przekonać się o tym sami, ponieważ od lat zatrudniamy ich w naszej firmie. Budowa zakładu otworzy kolejne możliwości dla lokalnej gospodarki oraz stworzy nowe miejsca pracy – dodaje Jobczyk.

Duża hala i budynek administracyjny

Finalnie na działce o powierzchni 0,5491 hektara stanie obiekt główny – hala produkcyjno-magazynowa o planowanej powierzchni 3000 m². Dodatkowo powstanie dwukondygnacyjny budynek administracyjny o łącznej planowanej powierzchni 800 m². Inwestycja realizowana będzie, w ramach wygranego w październiku przetargu, na terenie  inwestycyjnym „B” obszar III. Cała strefa inwestycyjna „B” składa się z siedmiu obszarów o łącznej powierzchni prawie 8 hektarów. I to właśnie na jednej z tych działek w najbliższych latach powstanie zakład CORONA Serwis.

Więcej o działalności i ofercie firmy można przeczytać TUTAJ.

fot. UMiG Połaniec

Opublikowany w: News