background

Tablety przemysłowe do stref EX: gwarant bezpieczeństwa i innowacyjności

Tablety przemysłowe EX z androidem to urządzenia do komunikacji i przekazywania danych w strefach zagrożonych wybuchem.

tablet ex

Obecnie, kiedy technologia odgrywa kluczową rolę w przemyśle, nowoczesne urządzenia do komunikacji i przetwarzania danych w strefach zagrożonych wybuchem, w tym tablety, stają się coraz popularniejszym rozwiązaniem. Chcąc sprostać nie tylko technicznym wymogom, ale przede wszystkich coraz większym oczekiwaniom użytkowników, niemiecki producent i.safe MOBILE GmbH wprowadził na rynek innowacyjne tablety przemysłowe z serii IS930.x. Urządzenie dostępne jest w wykonaniu do strefy 1, 2, 21, 22 oraz w wykonaniu dla branży górniczej I M1.

Czym są tablety przemysłowe w wykonaniu Ex?

Tablety EX funkcjonalnością nie różnią się od tradycyjnych tabletów dostępnych na rynku. Jednak bardzo istotną różnicą jest, to, że ich konstrukcja zaprojektowana została w taki sposób, aby spełniać rygorystyczne normy bezpieczeństwa. Dzięki temu użytkowanie w obszarach wrażliwych na wybuchy jest całkowicie bezpieczne.

Ten rodzaj tabletów wykorzystywany jest szczególnie w takich branżach, jak:

 • naftowa,
 • gazowa,
 • chemiczna,
 • górnictwo.

Przede wszystkim dlatego, że obecność łatwopalnych substancji w zakładach tego typu jest najpowszechniejsza. Co ważne, standardowe tablety, które wykorzystywane są w domach czy biurach, nie spełniają takich wymogów bezpieczeństwa. A nawet najmniejsza iskra wygenerowana przez zwykły tablet w strefie zagrożenia wybuchem może prowadzić do bardzo poważnych konsekwencji. Stąd tak ważne jest używanie certyfikowanych urządzeń, które zaprojektowane zostały do działania w tak ekstremalnych warunkach.

TABLET ISKROBEZPIECZNY IS930.1 do stref 1/21 w wykonaniu przemysłowym

Wytrzymały i wydajny tablet przemysłowy nowej generacji wyposażony w system Android Enterprise.

System operacyjny:AndroidTM 10
Wymiary:237 x 156 x 22 mm
Waga:890 g
Wyświetlacz:8″ GoriIla Glass
3. generacji /
1200 x 1920 pikseli
Bateria:8400 mAh
Pamięć:4 GB RAM /
64 GB wew. /
microSD do 128 GB

Oprócz tabletów do stref 1/21, dostępne są także wersje do innych stref:

Firma i.safe MOBILE GmbH od lat jest uznawana za lidera w produkcji urządzeń mobilnych przeznaczonych do pracy w strefach zagrożonych wybuchem. Ich produkty cieszą się renomą i zaufaniem wśród użytkowników na całym świecie. Tablet z serii IS930, dostępny w ofercie CORONA Serwis, to kolejny krok w dostarczaniu najnowocześniejszych technologii, spełniających rygorystyczne normy bezpieczeństwa.

Tablety EX od CORONA Serwis – funkcje i zalety

 • Tablet z certyfikatami ATEX – tablet IS930.x jest certyfikowany zgodnie z normami bezpieczeństwa ATEX i IECEx, co potwierdza jego zgodność z wymogami dla pracy w strefach zagrożonych wybuchem. To oznacza, że ​​urządzenie jest całkowicie bezpieczne i nie stanowi potencjalnego źródła zapłonu w takich środowiskach.
 • Tablet odporny na wstrząsy i uderzenia – urządzenia zaprojektowano tak, aby sprostały wymaganiom najsurowszych warunków występujących w przemyśle i w obszarach zagrożonych wybuchem. Obudowę z kolei wykonano z wytrzymałego i lekkiego materiału, który chroni urządzenie przed uszkodzeniami spowodowanymi przez upadki, wstrząsy czy pyły.
 • Tablet o dużej wydajności i wysokiej rozdzielczości ekranu – tablet wyposażony w mocny procesor. Seria IS930.x oferuje zaawansowaną wydajność i płynne działanie nawet przy obsłudze złożonych aplikacji. Duży ekran dotykowy o wysokiej rozdzielczości pozwala na łatwe odczytywanie danych i obsługę urządzenia, nawet w rękawiczkach ochronnych.
 • Tablet do szybkiej komunikacji i przesyłania danych – IS930.x wspiera różnorodne opcje łączności, takie jak Wi-Fi, Bluetooth i NFC, umożliwiając bezpieczny transfer danych i komunikację z innymi urządzeniami.
 • Tablet z wytrzymałą baterią – aż do 24 godzin ciągłej pracy. W środowiskach, gdzie dostęp do ładowania może być utrudniony, długi czas pracy na baterii tabletu IS930.x jest niezwykle cenny.
 • Tablet odporny na temperatury: tablety z tej serii posiadają szeroki zakres temperatury pracy – od -20 °C do aż +60 °C.
 • Tablet odporny na pył – modele posiadają stopień ochrony IP68. To znaczy, że posiadają pełną ochronę przed wnikaniem pyłu oraz posiadają duży stopień wodoodporności.

Grupy produktowe powiązane z tematem wpisu: