background

Flota CORONA Serwis powiększa się o samochody elektryczne

Samochody elektryczne zasilą flotę CORONA Serwis. Nasz pierwszy egzemplarz właśnie wyjechał na drogi. Kolejne niedługo do niego dołączą.

tesla corona

CORONA Serwis od ponad trzydziestu lat jest czołowym propagatorem innowacyjnych rozwiązań na polskim rynku w zakresie m.in. zabezpieczeń przeciwwybuchowych. Firma od dawna wspiera bezpieczeństwo również branży produkcji samochodów oraz ich komponentów, takich jak choćby baterie do pojazdów elektrycznych. Dzięki zaangażowaniu w ten proces oraz dbałości o zrównoważony rozwój, CORONA właśnie wprowadza do swojej floty samochody elektryczne.

tesla corona

Ponad trzy dekady działalności na rynku sprawiły, że CORONA Serwis stała się jednym z liderów zabezpieczających polski przemysł przed zagrożeniem wybuchowym. Jedną z branż, która często korzysta z zabezpieczeń firmy jest branża samochodowa. Produkcja pojazdów oraz ich komponentów bardzo często wiąże się z ryzykiem wybuchowym. Takim ryzykiem obarczona jest na przykład produkcja baterii do samochodów.  


prezes CORONA Serwis, Wiesław Jobczyk

Rynek produkcji pojazdów jest bardzo szeroki i wymaga zabezpieczeń w wielu aspektach. Jednym z nich jest produkcja baterii do samochodów elektrycznych. Jeszcze parę lat temu był to bardzo niszowy rynek, teraz przechodzi prawdziwą rewolucję. Wielu producentów kieruje swój potencjał produkcyjny właśnie w tym kierunku. My, jako jedna z firm propagujących kwestie bezpieczeństwa wybuchowego, również w tym obszarze, mamy okazję przypatrywać się tym zmianom dostrzegając również kierunek ich rozwoju.

Właśnie dlatego, mając na uwadze zrównoważony rozwój a także świadomość odpowiedzialności za ochronę środowiska, postanowiliśmy poszerzyć naszą flotę o samochody elektryczne. Pierwszy właśnie do nas dotarł, a kolejne będą sukcesywnie zasilać nasze zasoby.

Wiesław Jobczyk, prezes zarządu CORONA Serwis.


Jak podkreśla prezes CORONA Serwis, w najbliższych latach samochody elektryczne będą sukcesywnie powiększały flotę firmy docelowo stanowiąc ich znaczącą część.

Dlaczego samochody elektryczne?

Rynek produkcji samochodów przechodzi obecnie rewolucję. Swoje siły produkcyjne wiele marek skierowało właśnie na samochody elektryczne. Choć dyskusje na temat przewagi samochodów elektrycznych nad spalinowymi nieustannie się toczą, to bez wątpienia samochody elektryczne mają wiele zalet, które czynią je atrakcyjną opcją zarówno dla indywidualnych użytkowników, jak i firm. Przede wszystkim są bardziej ekologiczne niż tradycyjne pojazdy z silnikami spalinowymi, ponieważ nie emitują spalin. To przyczynia się do zmniejszenia zanieczyszczenia powietrza i redukcji emisji gazów cieplarnianych, co ma znaczący wpływ na środowisko. Produkcja energii elektrycznej może być również bardziej efektywna i zrównoważona w porównaniu z wykorzystaniem paliw kopalnych.

Poza tym ważnym aspektem są niższe koszty eksploatacji. Ładowanie takich pojazdów jest zazwyczaj tańsze niż tankowanie benzyny czy diesla. Ponadto, silniki elektryczne, mające mniej ruchomych części, wymagają mniej kosztownej konserwacji i charakteryzują się mniejszym ryzykiem awarii. Dodatkowo cicha praca silników elektrycznych, który przyczynia się do zmniejszenia hałasu drogowego, szczególnie w miejskich aglomeracjach.

Misją CORONA Serwis jest nie tylko zwiększanie bezpieczeństwa i efektywności procesów produkcyjnych, ale także wspieranie rozwoju ekologicznych technologii, które przyczyniają się do redukcji emisji CO2 oraz zmniejszenia ilości spalin w atmosferze.

Wprowadzenie samochodów elektrycznych do floty to kolejny krok w ochronę środowiska i dążenie do przyszłości opartej na zrównoważonym rozwoju.

Opublikowany w: News