background

Ekspresowa reakcja CORONA pozwoliła na wznowienie produkcji w zakładzie

Serwisanci CORONA Serwis zareagowali niemal natychmiast, dlatego prace w jednym z zakładów produkcyjnych mogły zostać szybko wznowione.

W zakładzie jednego z producentów z branży spożywczej doszło do zadziałania płyty bezpieczeństwa i jej otwarcia. W związku z tym do momentu instalacji nowego panelu konieczne było wstrzymanie produkcji. Na szczęście natychmiastowa reakcja serwisantów CORONA i montaż nowej płyty pozwoliły na szybkie wznowienie pracy zakładu jeszcze tego samego dnia.

Do przedstawicieli CORONA Serwis zgłosił się producent na co dzień działający w branży spożywczej. Na terenie jego zakładu doszło do poprawnego otwarcia płyty bezpieczeństwa, która ma za zadanie wyprowadzenie niebezpieczeństwa na zewnątrz. Jednak aby ponownie wznowić produkcję w zakładzie, konieczna była wymiana otwartej płyty na nową.

– Klient potrzebował konkretnego modelu płyty bezpieczeństwa, na którego sprowadzenie od producenta zwykle czeka się kilka tygodni. Na szczęście w naszym magazynie mieliśmy ten model i mogliśmy zareagować natychmiastowo. Nasi serwisanci dostarczyli płytę w ciągu kilku godzin, dzięki czemu produkcję wznowiono jeszcze tego samego dnia – informuje Wiesław Jobczyk, prezes zarządu w CORONA Serwis. –  Wiemy jak istotne jest zachowanie ciągłości procesu produkcji, dlatego nieustannie się rozwijamy i powiększamy powierzchnię naszych magazynów, żeby kluczowe dla bezpieczeństwa komponenty mogły być dostępne dla naszych klientów natychmiast – dodaje.

Przypomnijmy, że w ciągu kilku najbliższych lat w połanieckiej strefie inwestycyjnej „B” powstanie nowy zakład produkcyjno-magazynowy CORONA Serwis. To bardzo dobra wiadomość dla producentów, którzy zabezpieczają swoje instalacje m.in. za pomocą systemów odciążania i tłumienia  wybuchu czy innych procesowo znaczących produktów dostarczanych przez CORONA Serwis. Dostępność komponentów „od ręki” znacznie skróci cały proces serwisowania tych systemów.  Więcej o tej inwestycji można przeczytać TUTAJ.

Czym jest płyta bezpieczeństwa od CORONA?

We wspomnianym zakładzie zastosowano płytę bezpieczeństwa z serii CV. Płyty bezpieczeństwa, nazywane również panelami rozrywnymi, są prostymi urządzeniami zabezpieczającymi przed wybuchem. Ich dużą zaletą jest to, że mogą być stosowane w różnych gałęziach przemysłu, w tym spożywczym, mają także prostą konstrukcję. Szeroki wybór modeli pozwala instalować je na różnego rodzaju silosach, cyklonach, systemach filtrujących czy innych zasobnikach.

Więcej o płytach bezpieczeństwa można przeczytać TUTAJ.


Grupy produktowe powiązane z tematem wpisu: