background

DFI – najnowocześniejszy zawór FIKE wkrótce w ofercie CORONA

DFI to jeden z najnowocześniejszych zaworów na rynku. Wkrótce dostępny będzie w ofercie CORONA Serwis. Wejdź i dowiedz się więcej!

Na nieustannie powiększającym się rynku przemysłowym zachodzi coraz więcej procesów produkcyjnych. Tym samym zwiększa się ryzyko awarii urządzeń czy pożarów i eksplozji w zakładach. Fike, amerykański producent zabezpieczeń przeciwwybuchowych, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców opracował niezawodny zawór bezpieczeństwa, który może zostać podłączony niemal do każdej instalacji. Zawór wkrótce znajdzie się również w ofercie CORONA Serwis – autoryzowanego przedstawiciela Fike na terenie Polski.

DFI to zawór odcinający z podwójną klapą – znacznie przewyższający klasą większość dostępnych na rynku produktów tego typu. Eksperci Fike podczas prac nad projektem zaworu dążyli do stworzenia produktu uniwersalnego – pasującego do większości funkcjonujących instalacji, a także wyprodukowanego z materiałów najlepszej jakości. Wszystkie testy sprawdzające jego skuteczność przeprowadzono z najwyższą starannością. Dzięki temu postał produkt niezawodny i kompaktowy.

– Z firmą FIKE, pracujemy już od wielu lat. Obecnie jesteśmy jedynym autoryzowanym dystrybutorem tego producenta w Polsce. Dlatego cieszymy się, że będziemy mogli w ofercie zaproponować naszym klientom kolejne rozwiązanie najwyższej jakości. Jestem przekonany, że zawór DFI sprawdzi się w instalacjach polskich przedsiębiorców równie dobrze, jak dotychczasowe instalacje – mówi Tomasz M. Jobczyk, dyrektor techniczny w CORONA Serwis.

Sprawdzone bezpieczeństwo

Obecnie eksperci spierają się czy testowanie zabezpieczeń zgodnie z normą EN16447 idealnie odzwierciedla rzeczywiste warunki. Stąd obowiązującą normę poddaje się weryfikacji. Może to oznaczać, że wiele zaworów klapowych certyfikowanych zgodnie z EN16447 może nie zapewnić bezpiecznego odizolowania deflagracji z połączonych ze sobą rur i zbiorników. Producent zaworu DFI zadbał o to, żeby produkt nie tylko spełniał wymagania tej normy, ale także znacznie przewyższał zawarte w niej wymagania. I tak, ponad ogólnie przyjęte rozwiązania, zawór DFI:

1. zawiera rurociąg ze strefą chronioną z dodatkowymi inżektorami pyłu

2.  Utrzymuje klapy w pozycji otwartej do dokładnego czasu zapłonu lub zmiany kierunku przepływu

3. Stosuje panele odpowietrzające zamiast otwartych portów odpowietrzających

4. Korzysta z wentylatorów z rzeczywistym przepływem procesu i poziomami turbulencji.

Zawór DFI – optymalna instalacja

Zawór DFI nie wymaga przeróbek rurociągu – można go zainstalować w prawie wszystkich geometriach i orientacjach. Dzięki swoje konstrukcji może pracować zarówno w rurach poziomych, jak i pionowych, blisko kolan rurociągów. Instalowany jest bliżej naczynia niż inne zawory klapowe, dzięki szybko zamykającym się lekkim klapom. Ponadto, powierzchnia jego konstrukcji jest znacznie mniejsza niż standardowych zaworów – wszystko dzięki zastosowaniu dwóch mniejszych klap (zamiast jednej dużej). Zawór dostępny jest w rozmiarach do DN800 (32 cale).

Szeroki zakres zastosowań zaworu DFI

Odpowiedni do prawie każdego zastosowania, Fike DFI to idealny standardowy zawór klapowy, który chroni prawie wszystkie gałęzie przemysłu. Stosuje się go w rzeczywistych warunkach przy:

1. pyłach ST1 (cukier, mleko w proszku, węgiel drzewny, siarka, cynk itp.),

2. pyłach ST2 (drewno, mąka itp.),

3. pyłach metali lekkich (aluminium),

4. pyłach o niskiej MIE (minimalnej energii zapłonu).

CORONA Serwis jako jedyny autoryzowany dystrybutor produktów FIKE na terenie Polski już wkrótce będzie miał ten zawór w swojej ofercie. Po więcej szczegółów zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami.


Grupy produktowe powiązane z tematem wpisu: