W ciągu kilku najbliższych lat w połanieckiej strefie inwestycyjnej „B” powstanie nowy zakład produkcyjno-magazynowy CORONA Serwis wraz z budynkiem administracyjnym. Kilkumilionowa inwestycja nie tylko zwiększy dostępność istotnych komponentów dla systemów bezpieczeństwa, ale zagwarantuje także nowe miejsca pracy. Trwają rozmowy z wykonawcą.
Docelowo hala produkcyjno-magazynowa, która powstanie w Połańcu będzie jednym z największych magazynów w Europie dla komponentów niezbędnych do serwisowania zaworów i innych systemów związanych z bezpieczeństwem procesowym, jak systemy tłumienia czy odsprzęgania wybuchu.
– To bardzo oczekiwana inwestycja. Nie tylko przez nas, ale przede wszystkim przedsiębiorców z branży produkcyjnej, którzy zabezpieczają swoje instalacje m.in. za pomocą systemów odciążania i tłumienia wybuchu czy innych procesowo znaczących produktów dostarczanych i serwisowanych przez CORONA Serwis. Dostępność komponentów „od ręki” znacznie skróci cały proces serwisowania tych systemów. Dla przedsiębiorców z Polski eliminuje z kolei całkowicie konieczność sprowadzenia potrzebnych części z zagranicy. To niezwykle istotne, bo w branży produkcyjnej czas jest na wagę złota. Każdy ewentualny przestój wiąże się z realnymi stratami finansowymi – zaznacza prezes zarządu CORONA Serwis, Wiesław Jobczyk.
Nowy zakład – przygotowania do inwestycji trwają
Zgodnie z założeniem projektowym do 2026 roku na działce o powierzchni 0,5491 hektara staną dwa obiekty. Pierwszy, o planowanej powierzchni 3000 m², będzie służył jako hala produkcyjno-magazynowa. Drugi obiekt będzie dwukondygnacyjnym budynkiem administracyjnym o planowanej powierzchni 800 m².
– Prowadzimy rozmowy z wykonawcą, który zajmie się realizacją naszej inwestycji. Zależy nam, żeby pierwsze prace na placu budowy rozpoczęły się już latem tego roku – podkreśla Wiesław Jobczyk.
Inwestycja realizowana będzie, w ramach wygranego w październiku przetargu, na terenie inwestycyjnym „B” obszar III. Cała strefa inwestycyjna „B” składa się z siedmiu obszarów o łącznej powierzchni prawie 8 hektarów. Nowy zakład otworzy kolejne możliwości dla lokalnej gospodarki oraz zapewni nowe miejsca pracy.