background

Wiesław Jobczyk na Gali Mistrzów Sportu

Opublikowano

Spis treści

  6 stycznia poznaliśmy laureatów plebiscytu na Najlepszego Sportowca Polski 2023. Jednym z nominowanych był Krystian Dziubiński, hokeista i reprezentant kraju. Wśród zaproszonych na Galę gości znalazł się również Wiesław Jobczyk, trzykrotny olimpijczyk.

  Plebiscyt „Przeglądu Sportowego” na najlepszego polskiego sportowca roku to jeden z najstarszych tego typu konkursów na świecie. Jego celem jest wyłonienie najlepszego sportowca danego roku w Polsce. Pierwsza edycja konkursu odbyła się w 1926 roku. W plebiscycie wyłanianych jest 10 najlepszych polskich zawodników (pod uwagę brane są kobiety i mężczyźni we wszystkich dyscyplinach), z których jeden zostaje uznany za sportowca roku.

  Podczas tegorocznej edycji nie zabrakło hokejowego akcentu. Wśród nominowanych znalazł się Krystian Dziubiński, polski hokeista i reprezentant kraju, ostatecznie zajmując 12 miejsce.

  Wśród gości wydarzenia znalazł się Wiesław Jobczyk, prezes CORONA Serwis oraz legenda polskiego hokeja.


  prezes CORONA Serwis, Wiesław Jobczyk

  „Sama nominacja w plebiscycie jest bardzo dużym wyróżnieniem i gratuluję Krystianowi Dziubińskiemu. Cieszę się, że, choć hokej nie jest w Polsce tak popularnym sportem jak piłka nożna czy siatkówka, to sukcesy i ciężka praca naszych hokeistów jest zauważana. Krystian Dziubiński znalazł się w miejscu, w którym jest dzięki swojemu talentowi i tytanicznej pracy.”

  Wiesław Jobczyk, prezes zarządu CORONA Serwis.


  Ostatecznie, drugi rok z rzędu, plebiscyt wygrała tenisistka Iga Świątek.

  fot. https://polskihokej.eu

  Opublikowany w: News
  Poprzedni wpis w kategorii
  Następny wpis w kategorii