background

Urządzenia mobilne do pracy w strefach Ex – nowość w CORONA!

Cała gama produktów do prac w strefach EX już w naszej ofercie. Zobacz, jakie urządzenia mobilne wprowadziliśmy do katalogu.

Nowoczesne, wielofunkcyjne urządzenia mobilne zaprojektowane specjalnie do pracy w strefach zagrożonych wybuchem to absolutnie innowacyjne rozwiązanie znacząco podnoszące poziom bezpieczeństwa w branży przemysłowej. CORONA właśnie nawiązała współpracę z niemieckim producentem i.safe MOBILE GmbH – liderem w zakresie produkcji tego typu urządzeń.

Dzięki współpracy pomiędzy CORONA Serwis a i.safe MOBILE GmbH dostęp do zaawansowanych urządzeń komunikacyjnych, dedykowanych do pracy w strefach zagrożonych wybuchem, dla polskich klientów będzie znacznie większy. – Z naszym nowym partnerem mamy wiele wspólnego. Zarówno dla nas, jak i dla i.safe MOBILE GmbH najważniejsza jest wysoka jakość i skuteczność urządzeń, które oferujemy naszym klientom. Dlatego nie mam wątpliwości, że wprowadzając te produkty do naszego katalogu proponujemy polskim przedsiębiorcom kolejną serię urządzeń, która znacząco poprawia poziom bezpieczeństwa przeciwwybuchowego w branży przemysłowej – mówi Wiesław Jobczyk, prezes zarządu CORONA Serwis.

Telefony, smartfony i tablety – urządzenia do mobilne pracy w strefach Ex – jak to działa?

To, co zdecydowanie wyróżnia produkty niemieckiego producenta to ich wielofunkcyjność. Wszystkie modele telefonów, smartfonów czy tabletów są  iskrobezpieczne i można z nich korzystać w strefach zagrożonych wybuchem. Ponadto skutecznie spełniają jeszcze swoja tradycyjną rolę.

Możliwość korzystania z tych urządzeń w strefach o podwyższonym ryzyku wybuchu potwierdzają  międzynarodowe certyfikaty m.in. ATEX czy IECEx. Na czym to dokładnie polega? Pokażmy to na przykładzie iskrobezpiecznego smartfonu IS530.x. Używanie tradycyjnego smartfonu jest w strefie zagrożonej wybuchem bezwzględnie zabronione. Wynika to z faktu, że urządzenie m.in. nie jest w pełni zabezpieczone przed powstaniem iskry wewnątrz czy chociażby przegrzewaniem się baterii. W sieci znajdziemy przecież mnóstwo historii o mocno nagrzewających się i później eksplodujących bateriach w telefonach, nawet znanych marek.

W strefach zagrożenia wybuchem nawet najmniejsze źródło zapłonu staje się ogromnym niebezpieczeństwem dla całego zakładu. Ze smartfonem IS530.x ten problem nie istnieje, a komunikacja za jego pośrednictwem nawet w strefie zagrożenia wybuchem jest całkowicie bezpieczna. Specjalna konstrukcja telefonu sprawia, że jest on iskrobezpieczny, a jakiekolwiek wyładowanie nie wydostaje się na zewnątrz obudowy. Ponadto jest pyło- oraz wodoodporny i może pracować w szerokim zakresie temperatury otoczenia – od -20 °C do aż +60 °C.

Rzecz jasna, wysoko wytrzymała konstrukcja pozwala z niego korzystać jak z tradycyjnego smartfonu. Posiada m.in. system operacyjny AndroidTM10, przedni i tylny aparat, 4 GB pamięci RAM i 64 GB pamięci wewnętrznej. Wzmocniony dźwięk ułatwia z kolei rozmowy nawet w głośnej przestrzeni.

Zakres nowych urządzeń mobilnych wprowadzonych właśnie do katalogu CORONA jest dość szeroki. To nie tylko smartfony, ale także klasyczne telefony, tablety, tablet sterowany głosem, komputer mobilny z czytnikiem kodów kreskowych czy smartwatch. Oprócz tego do poszczególnych  modeli możliwe jest dobranie specjalnych modułów dodatkowych, jak choćby przewodowy mikrofonogłośnik czy kamera termowizyjna

Zaawansowana technologia dla gwarancji bezpieczeństwa

Niemiecki producent i.safe MOBILE GmbH działa na rynku od ponad 10 lat. Produkcję urządzeń mobilnych do stref zagrożonych wybuchem opiera na autorskiej i innowacyjnej technologii. Dzięki temu już sama koncepcja poszczególnych modeli uwzględnia nie tylko wymagania i oczekiwania branży przemysłowej, ale także obowiązujące międzynarodowe standardy i przepisy prawne. Wszystkie urządzenia są wysoko wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne, termiczne czy chemiczne. Z powodzeniem wykorzystywane są w branży chemicznej, farmaceutycznej, petrochemicznej i w wielu innych.

Oficjalna współpraca między i.safe MOBILE GmbH a CORONA Serwis rozpoczęła się końcem lipca tego roku. Tym samym niemiecki producent stał się kolejnym partnerem o światowej renomie, obok m.in. FIKE, MAAG Group, VALWO, Spectrex czy Sergi Transformer Protector, z którym CORONA Serwis współpracuje, aby zwiększać bezpieczeństwo i jakość produkcji zakładów przemysłowych na terenie Polski i nie tylko.