background

Maseczki z włókniny – wydajna produkcja z Extrex6 od Maag Group

Nowoczesna pompa z serii extrex6 idealnie sprawdza się w branży włókienniczej m.in. do produkcji maseczek z włókniny.

Obecnie panująca na całym świecie sytuacja epidemiologiczna znacznie zwiększyła zapotrzebowanie na środki ochrony osobistej, w tym maseczki na twarz. Grupa Maag wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów rozpoczęła produkcję zespołów pomp do topienia na znacznie szerszą skalę. Pompa extrex6 idealnie sprawdzi się przy produkcji maseczek z włókniny.

Grupa MAAG ogłosiła niedawno, że ​​kilku kluczowych klientów m.in. w Niemczech i Chinach używa do produkcji maseczek z włókniny, chroniących przed wirusem COVID-19, pomp typu Extrex6. To właśnie te urządzenia idealnie sprawdzają się przy wyrabianiu materiału stosowanego m.in. do produkcji środków ochrony osobistej, takich jak maseczki na twarz.

Czym Extrex6 różni się od innych pomp?

Dzięki przekładni o niskim stopniu sprężania pompa Extrex6 umożliwia przenoszenie, zwiększanie, a także dozowanie aplikacji przy wysokim ciśnieniu i niskim naprężaniu ścinającym. Przy produkcji włókniny daje to o 10% wyższą objętość przepływu właściwego. Ale też aż o 25% lepszą odporność na zużycie i uszczelnienie wału napędowego, w porównaniu z innymi rozwiązaniami pompowymi. Poza tym,  powierzchnia chłodząca uszczelnienia jest dwukrotnie większa niż w przypadku pomp konwencjonalnych. Z kolei wzrost temperatury w pompie jest o 40% mniejszy. Ponadto, zminimalizowane są pulsacje na wylocie pompy stopu. W połączeniu, daje to 12% więcej oszczędności energii niż porównywalne pompy do stopu dostępne na rynku.

Instalacja Extrex6 pozwala sprostać wysokim wymaganiom jakościowym przy jednoczesnej ekonomicznej produkcji materiału. Ponadto, pompa usprawnia przetwarzanie polimerów termoplastycznych, posiada bezobsługową konstrukcję i wysoką niezawodność.

Jak podkreśla Tomasz M. Jobczyk, dyrektor techniczny z CORONA Serwis Sp. z o.o. s.k. szwajcarski producent gwarantuje szybką dostawę pierwszych zespołów pompowych. – Zwiększone zapotrzebowanie na wysokiej jakości materiały filtracyjne, z których produkuje się m.in. maseczki ochronne postawiło wszystkie nasze siły w gotowości. Jako autoryzowany dystrybutor produktów Maag na terenie Polski, zauważamy znaczny wzrost zainteresowania pompami wspomagającymi produkcję włókniny – informuje Tomasz M. Jobczyk.

W celu uzyskania szerszych informacji o pompie Extrex6, a także innych produktów firmy Maag, zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami. Nasi eksperci dobiorą do Państwa instalacji najlepsze rozwiązania.


Grupy produktowe powiązane z tematem wpisu: