background

Spożywka

Pompy zębate dla przemysłu spożywczego

Pompy zębate dla przemysłu spożywczego

Przemysł spożywczy jest wysoce zależny od niezawodnego działania wszystkich zainstalowanych komponentów. Dotyczy to w szczególności pomp ponieważ zapewniają one niezmiennie dobrą jakość produktu przy równomiernym transporcie.

Pompy WITTE są zawsze właściwym wyborem przy produkcji margaryny, gumy do żucia lub słodyczy. Wyraźny poziom jakości pozwala na pełne śledzenie zainstalowanych komponentów, a tym samym przyczynia się do wysokiego poziomu bezpieczeństwa. Oczywiście dla wszystkich niemetalowych komponentów, które nie wchodzą w kontakt z produktami, dostępne są certyfikaty zgodności z normą EN1935 lub FDA. Podobnie jak w sektorze farmaceutycznym, bardzo szeroka gama specjalnych materiałów zapewnia, że pompy WITTE mogą być stosowane w wielu specjalnych obszarach.

W przemyśle spożywczym obowiązują wysokie standardy. Pompy zębate są wykorzystywane do zadań przenoszenia lub wytwarzania ciśnienia, zwłaszcza podczas transportu olejów, tłuszczów lub aromatów. Ze względu na konstrukcję, pompa zębata nie może być zaprojektowana bez wolnej przestrzeni.

Pompy WITTE idealnie nadają się do stosowania w przemyśle spożywczym. Wszystkie główne komponenty mogą być wykonane ze stali nierdzewnej lub ceramiki.

Istotną zaletą są średnio smarowane łożyska ślizgowe. Oznacza to, że w przypadku pompy zębatej wały są smarowane przez pompowane medium, dzięki czemu nie jest wymagane dodatkowe smarowanie. Oznacza to również, że proces nie może być zanieczyszczony.

  • inżynieria mechaniczna
  • tekstylia
  • artykuły dla dzieci i niemowląt
  • towary konsumpcyjne

Pompy używane w branży spożywczej: