
Pulweryzatory
Pulweryzatory to seria specjalistycznych urządzeń, dzięki którym możliwy jest proces rozdrabniania tworzyw sztucznych wykorzystywanych później w różnego rodzaju procesach przetwórczych. Przyjmuje się, że w wyniku pulweryzacji uzyskuje się drobiny nie przekraczające 1mm. Rozdrabnianie odbywa się przy zachowaniu najwyższej wydajności i jakości.
Gama dostępnych pulweryzatorów jest bardzo szeroka – od jednostek o małej przepustowości (np. do zastosowań laboratoryjnych lub pilotażowych) po systemy pulweryzatorów o średniej i dużej przepustowości. Kluczowymi parametrami całego procesu są: geometria tarczy rozdrabniacza, ustawienie szczeliny mielącej, prędkość podawania materiału wejściowego, temperatura w komorze mielenia i grubość sita. Urządzenia mogą pracować zarówno wykorzystując chłodzenie powietrzne, jak i kriogeniczne. Systemy pulweryzatorów MAAG charakteryzują się wysoką wydajnością w stosunku: wyprodukowane kilogramy do zużytej energii. Kluczowym elementem w procesie pulweryzacji jest dobór odpowiedniej maszyny dedykowanej do pracy w konkretnych warunkach.
Pulweryzatory
Pulweryzatory to seria specjalistycznych urządzeń, dzięki którym możliwy jest proces rozdrabniania tworzyw sztucznych wykorzystywanych później w różnego rodzaju procesach przetwórczych. Przyjmuje się, że w wyniku pulweryzacji uzyskuje się drobiny nie przekraczające 1mm. Rozdrabnianie odbywa się przy zachowaniu najwyższej wydajności i jakości.
Gama dostępnych pulweryzatorów jest bardzo szeroka – od jednostek o małej przepustowości (np. do zastosowań laboratoryjnych lub pilotażowych) po systemy pulweryzatorów o średniej i dużej przepustowości. Kluczowymi parametrami całego procesu są: geometria tarczy rozdrabniacza, ustawienie szczeliny mielącej, prędkość podawania materiału wejściowego, temperatura w komorze mielenia i grubość sita.
Urządzenia mogą pracować zarówno wykorzystując chłodzenie powietrzne, jak i kriogeniczne. Systemy pulweryzatorów MAAG charakteryzują się wysoką wydajnością w stosunku: wyprodukowane kilogramy do zużytej energii. Kluczowym elementem w procesie pulweryzacji jest dobór odpowiedniej maszyny dedykowanej do pracy w konkretnych warunkach.

Pulweryzator REX tech
To urządzenie zbudowane z myślą o zastosowaniach laboratoryjnych. Używane na przykład do wytwarzania małych serii próbnych dla działów R&D. Konstrukcja modułowa pozwala na personalizację według potrzeb klienta. Jedną z istotniejszych zalet Pulweryzatora REX jest możliwość zastosowania chłodzenia powietrznego lub kriogenicznego. Urządzenie nadaje się do pracy z żywicami inżynieryjnymi, gumą, środkami adhezyjnymi, farmaceutykami czy też produktami spożywczymi.

Pulweryzator REX Basic
Podstawowy pulweryzator znajdujący się w naszej ofercie. Używany do szerokiej gamy materiałów, w których rozmiar cząstek po rozdrobnieniu nie musi mieć ściśle określonego rozkładu rozmiaru frakcji. Rex Basic wykorzystuje chłodzenie powietrzem z możliwością rozbudowy o dodatkowe elementy obniżające temperaturę. To wszystko czyni go bardzo konkurencyjnym urządzeniem w stosunku do systemów kriogenicznych.

Pulweryzator REX Duo
System REX Duo to seria dla najbardziej wymagających użytkowników, którzy oczekują najwyższej jakość produktu końcowego przy maksymalnie dużej wydajności przemiału. Jest to również urządzenie, które zapewnia najwyższą wydajność w stosunku do ilości pobranej energii. Dla bardziej wymagających procesów w ofercie znajduje się jeszcze model REX Duo PLUS, który ma jeszcze lepsze parametry w każdej kategorii.

Pulweryzator REX Powder
Urządzenie występuje w dwóch wersjach – wykorzystując system chłodzenia powietrzem lub kriogeniczny. System przeznaczony dla mniejszych rynków zbytu z założeniem szybkiego zwrotu inwestycji. Materiały obsługiwane to żywice inżynieryjne, guma, kleje, farmaceutyki, produkty spożywcze itp. Wydajność urządzenia mieści się w przedziale od 50 do 200 kg.

Mikser kolorów COLORexTM
To urządzenie, które umożliwia mieszanie i barwienie produktu w linii za pomocą pulweryzatora. Pozwala to na zrezygnowanie z mieszalników szybkoobrotowych, których obsługa jest kosztowna i czasochłonna. Jednocześnie eliminuje także czas potrzebny na czyszczenie innego elementu linii.
COLORex można wykorzystywać do większości polimerów, utrzymując maksymalną wydajności na poziomie 907 kg/h. Barwienie może być realizowane na materiałach naturalnych oraz żywicach pierwotnych.Mikser może również pracować jako urządzenie „standalone” wraz z systemem ładowania i wieloma podajnikami.