background

Granulator P-USG

Responsive image

Wysokosprawny podwodny system nitkowej granulacji przeznaczony dla ekonomicznej produkcji

Zakres zastosowań: 

Systemy podwodnej nitkowej granulacji P-USG mają głównie zastosowanie w przemyśle przetwórczym, gdzie przepustowość nie przekracza 6000 kg/h. Systemy P-USG nadają się również przy obróbce mieszanin z wypełniaczami. Recyklaty z:

  • poliestrów, np.: PET, PBT
  • poliamidów, np.: PA 6.6
  • poliwęglanów, np.: PC

Termoplasty i tworzywa sypkie z wypełniaczami:

  • PP, PE + 20-60% talku, sadzy lub „bieli tytanowej” TiO₂
  • innych tworzyw sztucznych – na zamówienie

Granulatory P-USG® – Korzyści:

  • Stała, znakomita jakość granulatu
  • Prosta obsługa
  • Automatyczne łączenie nici na starcie i podczas produkcji
  • Prędkość robocza do 250 m/min
  • Doskonała jakość narzędzi tnących i podzespołów przenośnika

Zasady działania systemu P-USG®: 

Wypływające z matrycy (01) polimerowe nici są podawane na prowadnicę (02), która jest ręcznie ustawiana przed rozruchem. Z tego miejsca nici są transportowane wodą do granulatora. Podczas transportu woda chłodzi nitki. W granulatorze (03) polimerowe nitki są chwytane i podawane do urządzenia tnącego, gdzie pod wodą są cięte na granulki. Zawiesina granulatu i wody transportowana jest do linii dochładzania (04). W tym miejscu granulat jest chłodzony do wymaganej temperatury. W suszarce (05) granulat jest oddzielany od wody i osuszany. Granulat może być podzielony i przetransportowany do dalszej obróbki (06). Woda procesowa jest filtrowana i doprowadzana do odpowiedniej temperatury w jednostce uzdatniania wody (07) i ponownie wprowadzana do obiegu.

Opis:

Posiadając ponad 60-letnie doświadczenie na polu systemów podwodnej nitkowej granulacji Automatic Plastic Machinery zapewnia odpowiednie rozwiązanie dla indywidualnych potrzeb klienta. Systemy podwodnej granulacji P-USG charakteryzują się wysoką prędkością roboczą i przepustowością zapewniając tym samym wysoką efektywność, która jest szczególnie wysoko cieniona w obszarze przetwórstwa i recyklingu. System charakteryzuje się bardzo prostym procesem rozruchu oraz produkcją doskonałej jakości cylindrycznego granulatu. Jedną z głównych zalet systemu P-USG jest zwiększona dostępność do wszystkich elementów systemu, takich jak wytłaczarka, sekcja prowadnic, linia dochładzania, suszarka i odsiewacz. Wszystkie te składowe systemu muszą spełniać Państwa wymagania produkcyjne oraz najwyższe standardy jakościowe w zakresie postaci otrzymanego granulatu i niezawodności procesu.

Responsive image