Menu Zamknij

Zaczekaj, nasza strona się ładuje...

Przerywacz ognia/płomieni VALWO

Wszędzie tam, gdzie transportowane i składowane są łatwopalne ciecze, gazy lub opary powinny być w zastosowaniu przerywacze płomieni / ognia. To pozwoli zminimalizować  ryzyko w momencie, kiedy wybuchowe media ulegną zapłonowi.

Stosując przerywacz płomieni / ognia chronimy zarówno fabrykę, instalację oraz, co najważniejsze, ludzi.

Zalecane jest, aby wszystkie urządzenia, które mają permanentne źródła zapłonu były wyposażone w przerywacze płomieni / ognia.

Zbiorniki oraz mieszalniki często z reguły mają zamontowane zawory oddechowe lub odpowiednie odpowietrzniki, które poprzez potencjalne niebezpieczeństwo kontaktu ze źródłem zapłonu mogą doprowadzić do wybuchu. Dlatego też w nowoczesnym przemyśle zaleca się zabezpieczanie takich procesów przerywaczami płomieni / ognia VALWO.

Przerywacze płomieni / ognia należą do pasywnych systemów zabezpieczających przed deflagracjami i detonacjami oraz nie posiadają żadnych ruchomych części. Podstawą budowy każdego przerywacza płomieni / ognia jest odpowiednio skręcony i ułożony kawałek plecionki metalu, który poprzez swoje właściwości gwarantuje działanie urządzenia.

przerywacz płomieni valwo corona

Skutki małej metalowej części np.: śruby, najmniejszej iskry w instalacji mogą być przerażające. Dewastacja i zniszczenie to zwykle obraz, jaki ukazuje się po deflagracji lub detonacji w instalacjach, gdzie transportowane są potencjalnie niebezpieczne wybuchowe gazy lub opary. W momencie, kiedy gaz w zamknięciu ulegnie zapaleniu, płomień zaczyna się przemieszczać przez rurociąg z niesamowitą prędkością, czego rezultatem jest niszcząca siła. Średnia prędkość z jaką płomień zaczyna się przemieszczać to 3000 m/s!!!

Do takich zadań przygotowaliśmy nasz przerywacz ognia VALWO, który zatrzyma płomień, odpowiednio go wystudzi i ochroni całą instalację oraz wszystko wokoło niej.

Gdzie powinno się używać przerywaczy ognia VALWO?

Wszędzie tam, gdzie transportowane i składowane są łatwopalne ciecze, gazy lub opary przerywacze płomieni /ognia powinny być w zastosowaniu. Dzięki temu, ryzyko zminimalizowane zostanie już w momencie, kiedy wybuchowe media ulegną zapłonowi. Stosując przerywacz płomieni /ognia chronimy zarówno fabrykę, instalację oraz, co najważniejsze, ludzi.

Zalecane jest, aby wszystkie urządzenia, które mają permanentne źródła zapłonu były wyposażone w przerywacze płomieni /ognia.

Zbiorniki oraz mieszalniki często z reguły mają zamontowane zawory oddechowe lub odpowiednie odpowietrzniki, które poprzez potencjalne niebezpieczeństwo kontaktu ze źródłem zapłonu mogą doprowadzić do wybuchu dlatego w nowoczesnym przemyśle zaleca się zabezpieczanie takich procesów przerywaczami płomieni / ognia VALWO.

Zależnie od aplikacji proponujemy odpowiednie przerywacze płomieni / ognia dla specjalnego produktu lub zastosowania. Istnieje możliwość kombinacji danych modeli przerywaczy płomieni / ognia z zaworami oddechowymi lub samymi zaworami podciśnieniowymi lub zaworami nadciśnieniowymi.

Przerywacze płomieni / ognia należą do pasywnych systemów zabezpieczających przed deflagracjami i detonacjami oraz nie posiadają żadnych ruchomych części.

Podstawą budowy każdego przerywacza płomieni / ognia jest odpowiednio skręcony i ułożony kawałek plecionki metalu, który poprzez swoje właściwości gwarantuje działanie urządzenia.

Każdy z gazów ma swoją charakterystykę. Na jej podstawie można dobrać odpowiedni przekrój plecionek metali, przez który nie przedostanie się płomień. To zachowanie uwarunkowane jest dobraniem i wyprodukowaniem bezpiecznika ogniowego z odpowiednimi szczelinami nazywającymi się w skrócie MESG. (Maximum Experimental Safe Gap).

Aby odpowiednio zdusić i wychłodzić płomień, tak aby nie przedostał się dalej, należy odpowiednio dobrać otwory, aby parametry MESG nie przekraczał parametrów medium.

Ważna jest nie tylko wysokość elementu, ale także jego długość. Musi ona być tak skalkulowana, aby absorbowała w odpowiedni sposób ciepło wybuchu. W ten sposób po przejściu gazu przez cały element na końcu temperatura gazu będzie poniżej jego temperatury samozapłonu, przez co ochronione zostanie wszystko, co znajduje się za przerywaczem płomieni / ognia.

Pin It on Pinterest