background

Pompa kwasoodporna DCP

Responsive image

Pompa kwasoodporna Dudek dla zastosowań chemicznych

1. Charakterystyka

Pompy zębate DCP stosowane w inżynierii procesowej doskonale sprawdzają się w aplikacjach tłoczenia ciężkich mediów o dużej lepkości.

2. Budowa

Pompy serii DCP standardowo wykonane są z żeliwa, jednak dla mediów korodujących możliwe jest wykonanie pompy z litej stali kwasoodpornej.

3. Przeznaczenie

Nasze pompy są stosowane w wielu aplikacjach przemysłowych. Doskonale sprawdzą się w pracy zarówno z ciężkimi mediami chemicznymi, jak i w aplikacjach spożywczych, farmaceutycznych i kosmetycznych.

4. Zalety

Wydajność naszych pomp jest proporcjonalna do odpowiednich prędkości, jednak zależy od różnicy ciśnień, poziomu prędkości i lepkości.


DCP to Pompy zębate wykonane z litej stali kwasoodpornej przeznaczone dla wymagających zastosowań w przemyśle chemicznym, farmaceutycznym, kosmetycznym i środków spożywczych. Duże stopniowanie, układ projektowy, różne systemy uszczelnienia i kombinacje materiałów stwarzają, że pompa może być wykorzystywana w bardzo szerokim zakresie. Dla mediów niekorodujących model ten oferowany jest w wykonaniu ze stali i z żeliwa.

Pompa zębata DCP-G

Pompy zębate DUDEK mogą być wykonane z trzema różnymi systemami uszczelnienia:

  • Pompa DCP-EIG: pojedyncze, wewnętrzne uszczelnienie mechaniczne;
  • Pompa DCP-EAG: pojedyncze, zewnętrzne uszczelnienie mechaniczne;
  • Pompa DCP-DG: podwójne, mechaniczne uszczelnienie.

Pompa zębata DCP-MD

Pompy zębate DUDEK ze sprzęgłem magnetycznym umożliwiają zastosowanie dla mediów niebezpiecznych dla człowieka i środowiska. Są stosowane przede wszystkim tam, gdzie uszczelnienia mechaniczne nie zdają egzaminu lub powodują wysokie koszty.

Pompa zębata DCP-H

Jako opcja pompy szeregu DCP mogą być z ogrzewanym korpusem:

  • DCP-H: z ogrzewaniem elektrycznym korpusu (4 wkłady grzewcze w korpusie);
  • DCP-FH: z ogrzewaniem cieczą lub parą płyt aluminiowych, podgrzewających górną i dolną stronę pompy.

Pompa zębata DCP-V

Jako opcja mogą być dostarczane pompy szeregu DCP z zaworem przelewowym. Zawór taki zabezpiecza pompę przed zbyt dużymi wzrostami ciśnienia.

Responsive image