Menu Zamknij

Zaczekaj, nasza strona się ładuje...

GRANULATOR

TYP: DROPPO®

ZAKRES ZASTOSOWAŃ:

Zrzutowy system granulacji DROPPO® jest idealny do zastosowania dla niskolepliwych rozropów oraz cieczy, których lepkość jest mniejsza od 500 mPas:

 • preproduktów tworzyw sztucznych, np.:
  dimetylotereftalan,
  bisfenol A,
  bezwodnik kwasu maleinowego,
  karbamid
 • niskolepliwych tworzyw sztucznych, np.:
  PET
 • dodatków w przemyśle tworzyw sztucznych, np.:
  lekkich i gorących stabilizatorów,
  smarów,
  środków czynnych
 • substancji aktywnych w przemyśle spożywczym i w produkcji przypraw, np.:
  produkty zamknięte hermetycznie
Granulator droppo

ZASADY DZIAŁANIA SYSTEMU DROPPO®:

Niskolepliwa substancja lub ciecz jest wyładowywana z podajnika (1), przefiltrowywana (2), a stamtąd przetransportowywana do urządzenia zrzutowego (3). Tam produkt jest rozprowadzany na płytę matrycy i przetłaczany przez koncetrycznie rozmieszczone otwory matrycy (4). W wyniku działania drgań harmonicznych z sustancji oddzielane są nadzwyczaj jednorodne krople. Napięcie powierzchniowe formuje krople w doskonałe kule podczas swobodnego opadania. Podczas opadania krople te są poddane procesowi krzepnięcia (5) przechodząc przez warstwę gazu chłodzącego (powietrze, azot). Można to także uzyskać poprzez ich zanurzenie w wodzie. Zakrzepnięte krople DROPPO są transportowane do dalszej przeróbki (6). Medium chłodzące jest filtrowane, doprowadzane do odpowiedniej temperatury i ponownie włączane do obiegu (7)

OPIS:

Automatik Plastics Machinery oferuje doskonałe rozwiązanie dla Twoich indywidualnych wymagań: DROPPO Mini do działu rozwoju oraz do zastosowania w laboratorium, DROPPO 50 stosowany przy małych oraz średnich liniach produkcyjnych oraz DROPPO 300 dla dużych produkcji. Urządzenie badawcze DROPPO Mini pozwala sprawdzić i przygotować odpowiednie parametry procesu przed rozpoczęciem pełnowymiarowej produkcji. Umożliwia także wyprodukowanie próbnej partii materiału. Urządzenie wyposażone jest w wymienialną jednootworową matrycę i pozwala na wykonanie znacznej ilości testów posiadając tylko trzech litrów materiału. DROPPO Mini jest doskonałym uzupełnieniem systemu DROPPO używanemu do pełnowymiarowej produkcji.

 

Pin It on Pinterest