background

Pompy tłokowe [EXTRU] Witte

Pompa dostosowana do wytłaczarek i ugniatarek, redukuje pulsacje, zapewnia stały transport. Niezbędna do utrzymania stałego ciśnienia.

Responsive image

Pompy tłokowe do ekstruzji

Pompa zębata do wytłaczania jest używana głównie w połączeniu z wytłaczarkami lub ugniatarkami. Obniżają one naturalnie występujące pulsacje i nierównomierny transport, szczególnie w przypadku wytłaczarek jednoślimakowych.

Pompa do wytłaczania jest również używana jako pompa do topienia. Odpowiada ona za ustanowienie wymaganego ciśnienia transportowego, które jest niezbędne dla urządzeń znajdujących się za nią.

Wydajny wzrost ciśnienia

W pompie zębatej wzrost ciśnienia następuje znacznie wydajniej niż w samym ekstruderze. Wytłaczarka jest odciążona dzięki zastosowaniu pompy wytłaczającej. Do polimeru dodawana jest znacznie mniejsza ilość energii i ciepła. Pompa wytłaczająca przyczynia się w ten sposób do możliwie najdelikatniejszego transportu. Pompa EXTRU jest niezbędna do produkcji precyzyjnych folii lub mikrogranulatów.

Przykłady konstrukcji pomp [EXTRU]

Wytrzymała i elastyczna

Solidna konstrukcja i odporne na zużycie materiały sprawiają, że EXTRU jest niezastąpiony do wytłaczania. Może być również używany do transportu kauczuku naturalnego i miękkiego PVC za pomocą różnych specjalnych konstrukcji.

Konstrukcja WITTE z szybko zmieniającymi się kolorami jest idealna do zastosowań w partiach wzorcowych z często zmieniającymi się kolorami.

Dane techniczne

ObudowaŻaroodporna stal węglowa, na przykład 1.6582 · Stal nierdzewna 1.4313 · Opcjonalnie z powłoką
Koła zębateStal narzędziowa · Stal azotowana · Stal specjalna · Opcjonalnie z powłoką · Przekładnia walcowa · Przekładnia w jodełkę (do transportu z bardzo niską pulsacją)
Osiowe uszczelnienie wałuGwintowane uszczelnienie wału · Dławnica
OgrzewanieElektryczne wkłady grzewcze · Opcjonalne ogrzewanie pokrywy
Łożyska ślizgoweStal narzędziowa – NiAG (nikiel-srebro) · Brąz aluminiowy · Materiały specjalne · Opcjonalnie z powłoką

Parametry robocze

LepkośćDo 40.000.000 mPas
TemperaturaDo 400 °C
Ciśnienie ssącePodciśnienie do maks. 120 bar
Ciśnienie transportowe/różnica ciśnieńDo 250 bar. Specjalne konstrukcje również dla wyższych ciśnień różnicowych
Wymiary pompyOd 4,7-22-22 (4,7 cm3/U – 10 kg/h) do 12.000-280-280 (12.000 cm3/U). Możliwe są rozmiary z mniejszymi kołami zębatymi dla wyższych ciśnień różnicowych, np. 690-140-90

Przykłady zastosowań

Tworzywa sztucznePS – PET – PVC – PC – PMMA – HDPE – LDPE – LLDPE – PP – PEEK – POLISULFONY – LUKRECJA – GUMA DO ŻUCIA

Obszary zastosowań

WITTE_ICONS

Ekstruzja

Najwyższa precyzja dla najlepszej jakości

Czytaj więcej
Responsive image