Menu Zamknij

Zaczekaj, nasza strona się ładuje...

Ekstruder serii RE

Ekstrudery

Wytłaczarki to urządzenia umożliwiające przetwarzanie szerokiej gamy materiałów syntetycznych oraz innych materiałów wykorzystywanych w produkcji. Układ uplastyczniający ekstrudera jest w stanie te materiały przetłoczyć oraz wymieszać w procesie termicznym. Powstała w ten sposób substancja przechodzi następnie przez układ formujący. Dzięki temu możliwe jest nadanie jej dowolnego kształtu, na przykład pręta, rury, folii itp. Po całym tym procesie otrzymujemy gotowy i odpowiednio uformowany produkt dalej znany jako wytłoczyna.

Ekstruzja jest wykorzystywana w przetwórstwie chemicznym, rolno-spożywczym, farmaceutycznym, papierniczym, w utylizacji odpadów i w wielu innych branżach. W zależności od konstrukcji cylindra oraz ślimaka ekstrudery pozwalają na przetwarzanie polimerów, jak i surowców roślinnych. Konstrukcja wytłaczarek jest dostosowywana do potrzeb indywidualnych procesów produkcyjnych oraz różnych warunków pracy urządzeń, w celu uzyskania jak najlepszych parametrów. Podstawowe rodzaje ekstruderów to: jedno i dwuślimakowe, stożkowe i równoległe, współbieżne i przeciwbieżne.

Ekstrudery

Wytłaczarki to urządzenia umożliwiające przetwarzanie szerokiej gamy materiałów syntetycznych oraz innych materiałów wykorzystywanych w produkcji.

Układ uplastyczniający ekstrudera jest w stanie te materiały przetłoczyć oraz wymieszać w procesie termicznym. Powstała w ten sposób substancja przechodzi następnie przez układ formujący. Dzięki temu możliwe jest nadanie jej dowolnego kształtu, na przykład pręta, rury, folii itp. Po całym tym procesie otrzymujemy gotowy i odpowiednio uformowany produkt dalej znany jako wytłoczyna.

Ekstruzja jest wykorzystywana w przetwórstwie chemicznym, rolno-spożywczym, farmaceutycznym, papierniczym, w utylizacji odpadów i w wielu innych branżach. W zależności od konstrukcji cylindra oraz ślimaka ekstrudery pozwalają na przetwarzanie polimerów, jak i surowców roślinnych.

Konstrukcja wytłaczarek jest dostosowywana do potrzeb indywidualnych procesów produkcyjnych oraz różnych warunków pracy urządzeń, w celu uzyskania jak najlepszych parametrów. Podstawowe rodzaje ekstruderów to: jedno i dwuślimakowe, stożkowe i równoległe, współbieżne i przeciwbieżne.

Ekstruder CXE

Seria CXE

Stanowi wzorzec w branży w kategorii jakości i niezawodności. Koncentrując się na wymaganiach klientów, seria była rozwijana przez 25 lat. Maszyny CXE zostały zaprojektowane z myślą  o maksymalnej elastyczności, wydajności i łatwości serwisowania. Zastosowanie: kleje, wytłaczanie bezpośrednie, tworzywa sztuczne modyfikowane, farby proszkowe i tonery, przedmieszki, wytłaczanie reaktywne, PVC, XLPE i mieszanki kablowe.

Ekstruder Apex

Seria APEX

Doskonała ekonomia wytłaczania. Seria zapewnia niskie koszty wytwarzania oraz wysoką jakość, jednocześnie utrzymując wydajność i żywotność urządzenia. Seria składa się z dwóch poziomów różniących się geometrią, kosztem i prędkością ślimaka: Apex CX oraz Apex RTX.  Zastosowanie: kleje, wytłaczanie bezpośrednie, tworzywa sztuczne modyfikowane, przedmieszki, wytłaczanie reaktywne, PVC, XLPE i mieszanki kablowe.

Ekstruder TSE

Seria TSE

Produkowana od ponad 25 lat, jest wyznacznikiem jakości wśród maszyn klasy basic. To jedna z najczęściej używanych maszyn dwuślimakowych na kontynencie Azjatyckim. TSE opracowano w celu utrzymania tego samego poziomu przepustowości i jakości przy zapewnieniu optymalnych kosztów. Zastosowanie: kleje, wytłaczanie bezpośrednie, tworzywa sztuczne modyfikowane, przedmieszki, wytłaczanie reaktywne, PVC, XLPE i mieszanki kablowe.

Ekstruder serii RE

RE® Seria RingExtruder

Są to urządzenia do wymagających procesów, jak ciągłe mieszanie gumy, ekstruzja R-PET, ekstruzja klejów, ekstruzja reaktywna etc. Zastosowanie: ciągłe mieszanie gumy, recykling PET, kleje, wytłaczanie reaktywne, przemysł farmaceutyczny, przemysł spożywczy.

Wysokowydajny podajnik boczny

Wysokowydajny podajnik boczny

Budowany zgodnie ze specyfikacją klienta, tak aby zapewnić zwiększenie produktywności i jakość produktu. Podajnik boczny o wysokiej wydajności łatwo dostosowuje się do wszelkich procesów ekstruzji wielu marek OEM i nie tylko. Dzięki nowej technologii High Output Technology, do wytłaczarki można dodać proszek jednocześnie odpowietrzając.

Jednostka odgazowująca

Jednostki odgazowujące

Osiągają doskonałe wyniki, nawet przy najtrudniejszych warunkach i obróbce. Ich konstrukcja może być indywidualnie dostosowana. Urządzenie odgazowujące CPM Extrusion Group może być zamontowane na segmencie otwartym lub kombinowanym.

Inne z tej kategorii

Granulator primo plus

Granulatory

Zapewniają wysoką optymalizację pracy z tworzywami sztucznymi.

Pulweryzator REX DUO

Pulweryzatory

Urządzenia, dzięki którym proces rozdrabniania zachodzi przy zachowaniu najwyższej wydajności.

zmieniacz sit corona

Zmieniacze sit

Zmieniacze sit służą do eliminowania w bardzo dużym stopniu wszelkich zanieczyszczeń w polimerach.

Masterbatch kolor

Masterbatche

Stały dodatek do tworzyw sztucznych, który stosuje się do ich barwienia lub nadawania im innych właściwości.

Pin It on Pinterest