Menu Zamknij
Pulweryzator do szerokiej gamy zastosowań

Pulweryzatory

Pulweryzatory to seria specjalistycznych urządzeń, dzięki którym możliwy jest proces rozdrabniania tworzyw sztucznych wykorzystywanych później w różnego rodzaju procesach przetwórczych. Przyjmuje się, że w wyniku pulweryzacji uzyskuje się drobiny nie przekraczające 1mm. Rozdrabnianie odbywa się przy zachowaniu najwyższej wydajności i jakości.

Gama dostępnych pulweryzatorów jest bardzo szeroka – od jednostek o małej przepustowości (np. do zastosowań laboratoryjnych lub pilotażowych) po systemy pulweryzatorów o średniej i dużej przepustowości. Kluczowymi parametrami całego procesu są: geometria tarczy rozdrabniacza, ustawienie szczeliny mielącej, prędkość podawania materiału wejściowego, temperatura w komorze mielenia i grubość sita. Urządzenia mogą pracować zarówno wykorzystując chłodzenie powietrzne, jak i kriogeniczne. Systemy pulweryzatorów MAAG charakteryzują się wysoką wydajnością w stosunku: wyprodukowane kilogramy do zużytej energii. Kluczowym elementem w procesie pulweryzacji jest dobór odpowiedniej maszyny dedykowanej do pracy w konkretnych warunkach.

Pulweryzatory ​

Pulweryzatory to seria specjalistycznych urządzeń, dzięki którym możliwy jest proces rozdrabniania tworzyw sztucznych wykorzystywanych później w różnego rodzaju procesach przetwórczych. Przyjmuje się, że w wyniku pulweryzacji uzyskuje się drobiny nie przekraczające 1mm. Rozdrabnianie odbywa się przy zachowaniu najwyższej wydajności i jakości.

Gama dostępnych pulweryzatorów jest bardzo szeroka – od jednostek o małej przepustowości (np. do zastosowań laboratoryjnych lub pilotażowych) po systemy pulweryzatorów o średniej i dużej przepustowości. Kluczowymi parametrami całego procesu są: geometria tarczy rozdrabniacza, ustawienie szczeliny mielącej, prędkość podawania materiału wejściowego, temperatura w komorze mielenia i grubość sita.

Urządzenia mogą pracować zarówno wykorzystując chłodzenie powietrzne, jak i kriogeniczne. Systemy pulweryzatorów MAAG charakteryzują się wysoką wydajnością w stosunku: wyprodukowane kilogramy do zużytej energii. Kluczowym elementem w procesie pulweryzacji jest dobór odpowiedniej maszyny dedykowanej do pracy w konkretnych warunkach.

Pulweryzator REX TECH

Pulweryzator REX tech

To urządzenie zbudowane z myślą o zastosowaniach laboratoryjnych. Używane na przykład do wytwarzania małych serii próbnych dla działów R&D. Konstrukcja modułowa pozwala na personalizację według potrzeb klienta. Jedną z istotniejszych zalet Pulweryzatora REX jest możliwość zastosowania chłodzenia powietrznego lub kriogenicznego. Urządzenie nadaje się do pracy z żywicami inżynieryjnymi, gumą, środkami adhezyjnymi, farmaceutykami czy też produktami spożywczymi.

Pulweryzator do szerokiej gamy zastosowań

Pulweryzator REX Basic

Podstawowy pulweryzator znajdujący się w naszej ofercie. Używany do szerokiej gamy materiałów, w których rozmiar cząstek po rozdrobnieniu nie musi mieć ściśle określonego rozkładu rozmiaru frakcji. Rex Basic wykorzystuje chłodzenie powietrzem z możliwością rozbudowy o dodatkowe elementy obniżające temperaturę. To wszystko czyni go bardzo konkurencyjnym urządzeniem w stosunku do systemów kriogenicznych.

kriogeniczny młyn redukcyjny wykorzystuje ciekły azot do chłodzenia materiału wejściowego przed i / lub w trakcie procesu mielenia. Ekstremalnie niska temperatura zapobiega topnieniu materiałów o niskiej temperaturze topnienia.

Pulweryzator 85XLP

85XLP to kompaktowe urządzenie dla średniego zakresu przepustowości, która wyśmienicie sprawdza się w produkcji własnej. Zapewniania w pełni automatyczny proces obróbki. System posiada zintegrowane sterowanie PLC oraz rozwiązania ułatwiające czyszczenie oraz wymiany osprzętu.

Pulweryzator REX DUO

Pulweryzator REX Duo

System REX Duo to seria dla najbardziej wymagających użytkowników, którzy oczekują najwyższej jakość produktu końcowego przy maksymalnie dużej wydajności przemiału. Jest to również urządzenie, które zapewnia najwyższą wydajność w stosunku do ilości pobranej energii. Dla bardziej wymagających procesów w ofercie znajduje się jeszcze model REX Duo PLUS, który ma jeszcze lepsze parametry w każdej kategorii.

Pulweryzator kriogeniczny

Pulweryzator REC 100

Kriogeniczny system pulweryzacji. Wykorzystuje ciekły azot do chłodzenia procesu na etapie podawania i mielenia materiału wsadowego. Takie rozwiązanie ogranicza do minimum ryzyko stopienia materiału.

Pulweryzator REX powder

Pulweryzator REX Powder

Urządzenie występuje w dwóch wersjach – wykorzystując system chłodzenia powietrzem lub kriogeniczny. System przeznaczony dla mniejszych rynków zbytu z założeniem szybkiego zwrotu inwestycji. Materiały obsługiwane to żywice inżynieryjne, guma, kleje, farmaceutyki, produkty spożywcze itp. Wydajność urządzenia mieści się w przedziale od 50 do 200 kg.

Mixer Colorex

Mikser kolorów COLORexTM

To urządzenie, które umożliwia mieszanie i barwienie produktu w linii za pomocą pulweryzatora. Pozwala to na zrezygnowanie z mieszalników szybkoobrotowych, których obsługa jest kosztowna i czasochłonna. Jednocześnie eliminuje także czas potrzebny na czyszczenie innego elementu linii.

COLORex można wykorzystywać do większości polimerów, utrzymując maksymalną wydajności na poziomie 907 kg/h. Barwienie może być realizowane na materiałach naturalnych oraz żywicach pierwotnych.Mikser może również pracować jako urządzenie „standalone” wraz z systemem ładowania i wieloma podajnikami.

Inne z tej kategorii

Granulator primo plus

Granulatory

Zapewniają wysoką optymalizację pracy z tworzywami sztucznymi.

Ekstruder serii RE

Ekstrudery

Umożliwiają przetwarzanie szerokiej gamy materiałów syntetycznych oraz innych produkcyjncyh.

zmieniacz sit corona

Zmieniacze sit

Zmieniacze sit służą do eliminowania w bardzo dużym stopniu wszelkich zanieczyszczeń w polimerach.

Masterbatch kolor

Masterbatche

Stały dodatek do tworzyw sztucznych, który stosuje się do ich barwienia lub nadawania im innych właściwości.

Pin It on Pinterest