Menu Zamknij

Zaczekaj, nasza strona się ładuje...

DYSZE

W systemie gaśniczym stosuje się elektromagnetyczny rozpylacz wody znajdujący się poniżej obszaru wykrywania. Dysza natryskowa jest zbudowana z jednego kawałka i dzięki swojej budowie jest bardzo odporna na zapychanie.

Do wyboru są 2 typy dysz: szeroka 120 stopni i wewnętrzna wąska. Rozpylacz wody jest tak skonfigurowany, aby potencjalnie niebezpieczny materiał bezwzględnie znalazł się w wytwarzanej przez niego mgiełce. Kontroler detektora iskier zapewnia właściwy moment i czas otwarcia zaworu elektromagnetycznego potrzebny na przejście iskry przez mgłę wodną. Aktywacja rozpylacza we właściwym momencie gwarantuje, że mgiełka wodna nie aktywuje się zbyt późno i nie pominie iskry a materiał bezwzględnie znalazł się w wytwarzanej mgiełce. Dysza ma współczynnik
k wynoszący 90. To oznacza, że wypuści 180 litrów na minutę przy 4.5 Bar, celem zatrzymana rozprzestrzeniania się ognia. W zależności od potrzeb klienta istniej możliwość regulacji czasu rozpylania wody także gdy system wykryje pojedynczą iskrę czas gaszenia wynosi 2 sekundy a podczas gdy więcej niż 1 czas można ustalić na 5,10,15,20,25,30 sekund. Po tym czasie, gdy detektor wychwyci w dalszym ciągu zagrożenie, dysza pozostanie otwarta aż do czasu pełnego ugaszenia zaistniałego wydarzenia.

dysza natryskowa detekcja iskier corona
dysza natryskowa detekcja iskier corona

Pin It on Pinterest