Hold on, our website is loading...

CORONA Serwis.TV

CORONA Serwis.TV to kanał, który ma za zadanie w prosty sposób przybliżać tematykę bezpieczeństwa procesowego i wybuchowego.

Tworzony jest przez najlepszych ekspertów w branży. Z prezentowanych filmów można dowiedzieć się, jakie substancje mogą powodować wybuch w zakładzie i jak dokonać oceny ryzyka wybuchu. W bardzo przystępny sposób wyjaśniają także prawne zawiłości branży. Wielkim zainteresowaniem cieszą się również wszelkie instruktarze pokazujące jak działają m.in. płytki bezpieczeństwa, zawory oddechowe czy pompy zębate

Złota "9" CORONY - Eksplozje transformatorów - niebezpieczne i spektakularne

W ostatnich latach na świecie miało miejsce tysiące wybuchów i pożarów transformatorów. Część z nich to efekt celowego działania, ale wiele spowodowanych było m.in. wadliwością urządzenia czy brakiem zastosowania albo niewłaściwym zastosowaniem odpowiedniego systemu zabezpieczeń. Dzisiejszy odcinek poświęcony zostanie właśnie temu. Wybraliśmy 9 wybuchów, o których w ostatnim latach było głośno nie tylko w lokalnej prasie. Jesteście ciekawi co wybraliśmy? Koniecznie zobaczcie!

Ocena ryzyka wybuchu

Wykonujemy profesjonalne oceny ryzyka wybuchu dla istniejących i nowoprojektowanych zakładów/instalacji, dzięki czemu nasi klienci mają pełny obraz zagrożeń jakie mogą wystąpić w analizowanym obszarze. Na podstawie oceny ryzyka wybuchu można podjąć odpowiednie środki techniczne lub organizacyjne, w celu poprawy warunków bezpieczeństwa wybuchowego dla danego zakładu/instalacji.

Dyrektywa ATEX

Niebezpieczeństwo wybuchu jest obecne w większości rodzajów obiektów przemysłowych i produkcyjnych znajdujących się w przemyśle wydobywczym, rolniczym, spożywczym oraz chemicznym.

Płytki bezpieczeństwa do zastosowań sanitarnych

Z racji na to, że płytka bezpieczeństwa ma kontakt z mediami procesowymi, niezmiernie ważny jest również jej sposób pakowania. Płytka powinna zostać zabezpieczona w odpowiedni sposób, aby przed dostarczeniem jej na instalację nie miała ona kontaktu z otoczeniem.

Co może wybuchnąć?

Już trochę opowiedzieliśmy o tym jak się zabezpieczyć i zadbać o swoje bezpieczeństwo. Warto jednak zadać sobie pytanie przed czym właściwie się zabezpieczamy. Dlatego w dzisiejszym odcinku opowiemy o tym co może wybuchnąć i dlaczego?

Płytki bezpieczeństwa - jak to działa?

Płytki bezpieczeństwa to specjalne urządzenia, umożliwiające skierowanie w odpowiednie miejsce nadmiernego ciśnienia – w dzisiejszym filmiku opowiemy o tym czym są płytki bezpieczeństwa.

Zabezpieczenia transformatorów przed wybuchem

Transformatory uważane są przez ekspertów ds. ryzyka korporacyjnego oraz firmy ubezpieczeniowe za najbardziej krytyczne urządzenia znajdujące się w zakładach. W dzisiejszym filmiku pokażemy Wam jak skutecznie zabezpieczyć się przed wybuchem transformatora olejowego.

Zawór bezpieczeństwa - zawór oddechowy

Dzisiejszy odcinek poświęcony będzie nurtującemu dla wielu osób pytaniu: jaka jest różnica pomiędzy zaworem bezpieczeństwa a zaworem oddechowym? Czy jest to to samo? Czy można tych pojęć używać zamiennie? A może są to jednak dwie zupełnie inne kwestie. W sposób łatwy, krótki i przyjemny postaramy się wyjaśnić tę różnicę. Zapraszamy do oglądania!

Zawory bezpieczeństwa

Od właściwego doboru zaworów bezpieczeństwa zależy prawidłowe funkcjonowanie całego układu oraz bezpieczeństwo wszystkich osób znajdujących się w jego otoczeniu. Dlatego zarówno doborem, jak i montażem oraz późniejszym utrzymaniem zaworów bezpieczeństwa powinni zajmować się eksperci.

Pompy zębate

Jak dobrać pompę zębatą, gdzie używa się tych pomp, na czym polega zasada ich działania. O tym wszystkim w dzisiejszym odcinku – Pompy.

ATEX

W dzisiejszym odcinku parę słów o Atex. Postaramy się wyjaśnić to pojęcie i pokazać jak jest stosowane w praktyce. Atex określa jakie wymagania musi spełniać każdy produkt, który przeznaczony jest do stosowania w strefach zagrożonych wybuchem.

Pin It on Pinterest