Menu Zamknij
corona tv

CORONA Serwis.TV

CORONA Serwis.TV to kanał, który ma za zadanie w prosty sposób przybliżać tematykę bezpieczeństwa procesowego i wybuchowego.

Tworzony jest przez najlepszych ekspertów w branży. Z prezentowanych filmów można dowiedzieć się, jakie substancje mogą powodować wybuch w zakładzie i jak dokonać oceny ryzyka wybuchu. W bardzo przystępny sposób wyjaśniają także prawne zawiłości branży. Wielkim zainteresowaniem cieszą się również wszelkie instruktarze pokazujące jak działają m.in. płytki bezpieczeństwa, zawory oddechowe czy pompy zębate

Video farmy

Jak powinien być zabezpieczony transformator na farmach wiatrowych?

Transformer Protector to temat wielu naszych filmów. Tym razem nasz ekspert pochyli się nad najczęściej zadawanymi w tej kwestii pytaniami. Jak zabezpieczenie transformatora systemem TP ma się do ekologicznych farm wiatrowych? Jakie korzyści płyną ze stosowania tego systemu? Czy taka inwestycja to duże ryzyko? Odpowiedzi na te pytania w naszym filmie.

Transformer Protector - ekologiczny i niezawodny

W zakładach, gdzie użytkuje się różnego rodzaju transformatory, istnieje duże ryzyko eksplozji czy pożaru. Dlatego też konieczne jest zastosowanie najskuteczniejszych i najnowocześniejszych rozwiązań. Z pewnością jednym z nich jest Transformer Protector, który skutecznie chroni transformatory przed wybuchem czy pożarem. .

System HRD - najnowocześniejsza ochrona przed wybuchami

Czy mój zakład jest w pełni chroniony przed wybuchem? Czy zrobiłem wszystko, aby moi pracownicy mogli czuć się bezpiecznie i dzięki temu w pełni wykorzystywali swój potencjał? W jaki sposób najlepiej mogę zabezpieczyć mój zakład? Te i wiele innych pytań coraz częściej zadają przedsiębiorcy, kiedy mowa o bezpieczeństwie w procesach przemysłowych. Na rynku istnieje obecnie wiele rozwiązań zabezpieczających przed wybuchem, jednym z najczęściej stosowanych jest system tłumienia wybuchów HRD.

Animacja -zabezpieczenia transformatorów przed wybuchem Systemem TP

Animacja przedstawia, jak wygląda proces powstawania eksplozji w wyniku awarii transformatora. Co najważniejsze, na wizualizacji można zobaczyć, jak w takiej sytuacji działa Transformer Protector.

top eksplozji transformatorów

Złota "9" CORONY - Eksplozje transformatorów - niebezpieczne i spektakularne

W ostatnich latach na świecie miało miejsce tysiące wybuchów i pożarów transformatorów. Część z nich to efekt celowego działania, ale wiele spowodowanych było m.in. wadliwością urządzenia czy brakiem zastosowania albo niewłaściwym zastosowaniem odpowiedniego systemu zabezpieczeń. Dzisiejszy odcinek poświęcony zostanie właśnie temu. Wybraliśmy 9 wybuchów, o których w ostatnim latach było głośno nie tylko w lokalnej prasie. Jesteście ciekawi co wybraliśmy? Koniecznie zobaczcie!

ocena ryzyka wybuchu czym jest

Ocena ryzyka wybuchu

Wykonujemy profesjonalne oceny ryzyka wybuchu dla istniejących i nowoprojektowanych zakładów/instalacji, dzięki czemu nasi klienci mają pełny obraz zagrożeń jakie mogą wystąpić w analizowanym obszarze. Na podstawie oceny ryzyka wybuchu można podjąć odpowiednie środki techniczne lub organizacyjne, w celu poprawy warunków bezpieczeństwa wybuchowego dla danego zakładu/instalacji.

dyrektywa atex co to jest

Dyrektywa ATEX

Niebezpieczeństwo wybuchu jest obecne w większości rodzajów obiektów przemysłowych i produkcyjnych znajdujących się w przemyśle wydobywczym, rolniczym, spożywczym oraz chemicznym.

czym sa plytki sanitarne

Płytki bezpieczeństwa do zastosowań sanitarnych

Z racji na to, że płytka bezpieczeństwa ma kontakt z mediami procesowymi, niezmiernie ważny jest również jej sposób pakowania. Płytka powinna zostać zabezpieczona w odpowiedni sposób, aby przed dostarczeniem jej na instalację nie miała ona kontaktu z otoczeniem.

co może wybuchnąć na zakładzie

Co może wybuchnąć?

Już trochę opowiedzieliśmy o tym jak się zabezpieczyć i zadbać o swoje bezpieczeństwo. Warto jednak zadać sobie pytanie przed czym właściwie się zabezpieczamy. Dlatego w dzisiejszym odcinku opowiemy o tym co może wybuchnąć i dlaczego?

płytki bezpieczeństwa jak działają

Płytki bezpieczeństwa - jak to działa?

Płytki bezpieczeństwa to specjalne urządzenia, umożliwiające skierowanie w odpowiednie miejsce nadmiernego ciśnienia – w dzisiejszym filmiku opowiemy o tym czym są płytki bezpieczeństwa.

zabezpieczenie transformatorów

Zabezpieczenia transformatorów przed wybuchem

Transformatory uważane są przez ekspertów ds. ryzyka korporacyjnego oraz firmy ubezpieczeniowe za najbardziej krytyczne urządzenia znajdujące się w zakładach. W dzisiejszym filmiku pokażemy Wam jak skutecznie zabezpieczyć się przed wybuchem transformatora olejowego.

czym są zawory oddechowe

Zawór bezpieczeństwa - zawór oddechowy

Dzisiejszy odcinek poświęcony będzie nurtującemu dla wielu osób pytaniu: jaka jest różnica pomiędzy zaworem bezpieczeństwa a zaworem oddechowym? Czy jest to to samo? Czy można tych pojęć używać zamiennie? A może są to jednak dwie zupełnie inne kwestie. W sposób łatwy, krótki i przyjemny postaramy się wyjaśnić tę różnicę. Zapraszamy do oglądania!

czym są zawory bezpieczeństwa

Zawory bezpieczeństwa

Od właściwego doboru zaworów bezpieczeństwa zależy prawidłowe funkcjonowanie całego układu oraz bezpieczeństwo wszystkich osób znajdujących się w jego otoczeniu. Dlatego zarówno doborem, jak i montażem oraz późniejszym utrzymaniem zaworów bezpieczeństwa powinni zajmować się eksperci.

pompy zębate opis zastosowanie

Pompy zębate

Jak dobrać pompę zębatą, gdzie używa się tych pomp, na czym polega zasada ich działania. O tym wszystkim w dzisiejszym odcinku – Pompy.

czym jest atex

ATEX

W dzisiejszym odcinku parę słów o Atex. Postaramy się wyjaśnić to pojęcie i pokazać jak jest stosowane w praktyce. Atex określa jakie wymagania musi spełniać każdy produkt, który przeznaczony jest do stosowania w strefach zagrożonych wybuchem.

Pin It on Pinterest